Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Emmen

Ondernemers in Emmen regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Emmen.

In het kort Ondernemers in Emmen laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Emmen telde op 1 januari 2026 11.690 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in overige dienstverlening en handel. In 2024 waren er ongeveer 4.700 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Emmen · cijfers: CBS

Kerncijfers EmmenCBS
Bedrijfsvestigingen
11.690
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+19,0%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
4.700
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
106
landelijk 144
  1. handel18%
  2. zakelijke dienstverlening14%
  3. bouw12%
  4. zorg10%
  5. persoonlijke dienstverlening8%

Wie onderneemt er in Emmen?

Naar aantal vestigingen zijn handel (2.150), specialistische zakelijke diensten (1.685) en bouwnijverheid (1.450) de grootste sectoren in Emmen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel overige dienstverlening (8,1%, landelijk 5,4%), handel (18,4%, landelijk 12,9%) en landbouw, bosbouw en visserij (4,1%, landelijk 3,1%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 9.820 naar 11.690 (+19,0%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide specialistische zakelijke diensten: van 1.160 naar 1.685.

Vestigingen in Emmen per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Handel2.15018,4%12,9%+10,8%
Specialistische zakelijke diensten1.68514,4%20,8%+45,3%
Bouwnijverheid1.45012,4%10,5%+30,0%
Gezondheids- en welzijnszorg1.19010,2%10,6%+13,9%
Overige dienstverlening9508,1%5,4%+27,5%
Verhuur en overige zakelijke diensten6005,1%5,4%+37,9%
Industrie5104,4%3,5%+20,0%
Onderwijs5004,3%5,8%+20,5%
Cultuur, sport en recreatie4854,1%5,6%+31,1%
Landbouw, bosbouw en visserij4804,1%3,1%+4,3%
Informatie en communicatie4303,7%5,3%+30,3%
Financiële dienstverlening3903,3%2,8%−36,6%
Horeca3603,1%3,5%+4,3%
Vervoer en opslag2302,0%2,8%+17,9%
Verhuur en handel van onroerend goed1851,6%1,7%+37,0%

aandeel in Emmen landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Emmen opvallen.

950 vestigingen in persoonlijke dienstverlening · 8,1% (landelijk 5,4%)

Overige dienstverlening

Kappers, schoonheidsspecialisten, nagelstylisten en andere persoonlijke dienstverleners werken met veel kleine betalingen via pin en kassa. Knippen valt onder het 9%-tarief; de meeste schoonheidsbehandelingen en de verkoop van producten vallen onder 21%.

In Emmen ging deze sector van 745 vestigingen in 2021 naar 950 in 2026 (+27,5%).

2.150 vestigingen in handel · 18,4% (landelijk 12,9%)

Handel

Bij handel draait alles om marge: inkoopprijs, verkoopprijs en wat er op voorraad ligt. Wie ook online verkoopt, boekt de omzet van platforms bruto en hun commissie als kosten, en houdt bij EU-verkopen aan consumenten de drempel van € 10.000 per jaar in het oog.

In Emmen ging deze sector van 1.940 vestigingen in 2021 naar 2.150 in 2026 (+10,8%).

480 vestigingen in landbouw · 4,1% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Agrarische ondernemers investeren veel in machines, stallen en grond, en werken met subsidies en soms pachtcontracten. Sinds de landbouwregeling in 2018 verdween, doen ook zij gewoon btw-aangifte; afschrijvingen en investeringen bepalen hier sterk de winst.

Sinds 2021 kwamen er in Emmen 20 vestigingen bij (+4,3%).

Zzp’ers in Emmen

Zo’n 4.700 inwoners van Emmen waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 4.200 (+11,9%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 900), specialistische zakelijke diensten (± 700) en handel (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 35.100
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Emmen ligt 8% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Emmen

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Emmen. Ondernemers in Emmen overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanKlant uit Emmen (voorbeeld)Vervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Knippen en föhnen€ 42,00
Haarverzorgingsproduct€ 18,50
Btw 9%€ 3,78
Btw 21%€ 3,89
Totaal€ 68,17

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Emmen in Drenthe

Emmen heeft 19,2% van de 60.975 vestigingen in de provincie Drenthe. In de hele provincie is 62% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 73% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Emmen onder KvK-regio Noord.

Boekhouder in de provincie Drenthe

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Emmen?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Emmen. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Emmen?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Emmen op 1 januari 2026 11.690 bedrijfsvestigingen, ofwel 106 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn handel (2.150), specialistische zakelijke diensten (1.685) en bouwnijverheid (1.450).

Ik heb een kapsalon of schoonheidssalon in Emmen. Welk btw-tarief geldt?

Knippen valt onder het verlaagde tarief van 9%. Voor de meeste schoonheidsbehandelingen en de verkoop van producten geldt 21%. Uw kassa splitst de omzet per tarief, en die splitsing komt terug in de aangifte.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Emmen?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Emmen?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.