Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Ede

Een boekhouder voor ondernemers in Ede, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort Ondernemers in Ede laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Ede telde op 1 januari 2026 17.775 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in landbouw, bosbouw en visserij en industrie. In 2024 waren er ongeveer 8.400 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Ede · cijfers: CBS

Kerncijfers EdeCBS
Bedrijfsvestigingen
17.775
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,6%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
8.400
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
142
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening20%
  2. handel13%
  3. bouw13%
  4. zorg11%
  5. onderwijs5%

Wie onderneemt er in Ede?

De meeste vestigingen in Ede zitten in specialistische zakelijke diensten (3.485), handel (2.340) en bouwnijverheid (2.300). Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel landbouw, bosbouw en visserij (5,0%, landelijk 3,1%), industrie (4,5%, landelijk 3,5%) en bouwnijverheid (12,9%, landelijk 10,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 14.270 naar 17.775 (+24,6%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide specialistische zakelijke diensten: van 2.325 naar 3.485.

Vestigingen in Ede per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.48519,6%20,8%+49,9%
Handel2.34013,2%12,9%+15,8%
Bouwnijverheid2.30012,9%10,5%+31,8%
Gezondheids- en welzijnszorg1.90510,7%10,6%+39,1%
Onderwijs9605,4%5,8%+31,5%
Informatie en communicatie9105,1%5,3%+34,8%
Verhuur en overige zakelijke diensten8955,0%5,4%+46,7%
Landbouw, bosbouw en visserij8855,0%3,1%−2,7%
Overige dienstverlening8754,9%5,4%+13,6%
Industrie8004,5%3,5%+36,8%
Cultuur, sport en recreatie6953,9%5,6%+25,2%
Financiële dienstverlening5052,8%2,8%−51,9%
Horeca4852,7%3,5%+29,3%
Verhuur en handel van onroerend goed3401,9%1,7%+47,8%
Vervoer en opslag3201,8%2,8%+16,4%

aandeel in Ede landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Ede opvallen.

885 vestigingen in landbouw · 5,0% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Agrarische ondernemers investeren veel in machines, stallen en grond, en werken met subsidies en soms pachtcontracten. Sinds de landbouwregeling in 2018 verdween, doen ook zij gewoon btw-aangifte; afschrijvingen en investeringen bepalen hier sterk de winst.

In Ede ging deze sector van 910 vestigingen in 2021 naar 885 in 2026 (−2,7%).

800 vestigingen in industrie · 4,5% (landelijk 3,5%)

Industrie

In de industrie zit veel geld vast in materiaal en machines. Daarom zijn een betrouwbare voorraadadministratie, een duidelijke kostprijs per product en een investeringsoverzicht met afschrijvingen de drie pijlers onder de jaarcijfers.

2021: 585 vestigingen, 2026: 800. Een verandering van +36,8% in Ede.

2.300 vestigingen in bouw · 12,9% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Aannemers, schilders, installateurs en klussers krijgen vaak te maken met verlegde btw: als onderaannemer zet u “btw verlegd” op de factuur, als hoofdaannemer geeft u de verlegde btw zelf aan in rubriek 2a. Daarnaast spelen termijnfacturen, meerwerk en materiaal per project.

In Ede ging deze sector van 1.745 vestigingen in 2021 naar 2.300 in 2026 (+31,8%).

Zzp’ers in Ede

Zo’n 8.400 inwoners van Ede waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 7.100 (+18,3%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.600), specialistische zakelijke diensten (± 1.500) en gezondheids- en welzijnszorg (± 900).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 43.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.300
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.300
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Ede ligt 13% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Ede

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Ede. Ondernemers in Ede overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, EdeVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Ede in Gelderland

Ede heeft 6,0% van de 298.605 vestigingen in de provincie Gelderland. In de hele provincie is 62% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Ede onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Gelderland

Ook in Gelderland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Ede?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Ede: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Ede?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Ede op 1 januari 2026 17.775 bedrijfsvestigingen, ofwel 142 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.485), handel (2.340) en bouwnijverheid (2.300).

Ik heb een productiebedrijf in Ede. Wat vraagt de administratie extra?

Vooral een goede voorraadadministratie en een telling per jaareinde, omdat de waarde van de voorraad de winst bepaalt. Machines en gereedschap worden geactiveerd en afgeschreven. Dat stemmen we in de kennismaking per bedrijf af.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Ede?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Ede?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.