Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Apeldoorn

Ondernemers in Apeldoorn regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Apeldoorn.

In het kort Ondernemers in Apeldoorn laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Apeldoorn telde op 1 januari 2026 22.470 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in gezondheids- en welzijnszorg en handel. In 2024 waren er ongeveer 9.500 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Apeldoorn · cijfers: CBS

Kerncijfers ApeldoornCBS
Bedrijfsvestigingen
22.470
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,5%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
9.500
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
133
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening20%
  2. handel15%
  3. zorg13%
  4. bouw8%
  5. onderwijs6%

Wie onderneemt er in Apeldoorn?

De meeste vestigingen in Apeldoorn zitten in specialistische zakelijke diensten (4.595), handel (3.310) en gezondheids- en welzijnszorg (3.000). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: gezondheids- en welzijnszorg (13,4%, landelijk 10,6%), handel (14,7%, landelijk 12,9%) en verhuur en overige zakelijke diensten (6,1%, landelijk 5,4%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 18.055 naar 22.470 (+24,5%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 770 naar 1.365.

Vestigingen in Apeldoorn per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten4.59520,4%20,8%+38,8%
Handel3.31014,7%12,9%+13,7%
Gezondheids- en welzijnszorg3.00013,4%10,6%+30,4%
Bouwnijverheid1.7958,0%10,5%+39,7%
Onderwijs1.4256,3%5,8%+30,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.3656,1%5,4%+77,3%
Overige dienstverlening1.2805,7%5,4%+19,6%
Informatie en communicatie1.2005,3%5,3%+30,4%
Cultuur, sport en recreatie1.0804,8%5,6%+18,0%
Horeca7503,3%3,5%+18,1%
Industrie7453,3%3,5%+26,3%
Financiële dienstverlening6552,9%2,8%−46,3%
Vervoer en opslag4902,2%2,8%+32,4%
Verhuur en handel van onroerend goed4151,8%1,7%+38,3%
Landbouw, bosbouw en visserij3001,3%3,1%+0,0%

aandeel in Apeldoorn landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Apeldoorn de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

3.000 vestigingen in zorg · 13,4% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Fysiotherapeuten, psychologen, verpleegkundigen en andere zorg-zzp’ers hebben vaak vrijgestelde omzet en soms een deel belaste diensten. Voor de btw telt dat onderscheid; voor de inkomstenbelasting vooral de uren en de vraag of u als ondernemer wordt gezien.

2021: 2.300 vestigingen, 2026: 3.000. Een verandering van +30,4% in Apeldoorn.

3.310 vestigingen in handel · 14,7% (landelijk 12,9%)

Handel

Winkeliers, groothandels en webshops hebben te maken met marges, voorraad en uitbetalingen van betaalproviders en platforms. Belangrijk is dat omzet bruto wordt geboekt en dat kosten van het platform apart staan; bij EU-verkopen boven € 10.000 per jaar komt de OSS-regeling in beeld.

Sinds 2021 kwamen er in Apeldoorn 400 vestigingen bij (+13,7%).

1.365 vestigingen in overige zakelijke diensten · 6,1% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Onder deze sector vallen onder meer schoonmaak, beveiliging, uitzendwerk, reisbureaus en verhuur van spullen. Wie personeel heeft, krijgt naast de btw-aangifte ook met een loonadministratie te maken; contracten en gewerkte uren per opdrachtgever zijn dan de basis.

2021: 770 vestigingen, 2026: 1.365. Een verandering van +77,3% in Apeldoorn.

Zzp’ers in Apeldoorn

Zo’n 9.500 inwoners van Apeldoorn waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 7.800 (+21,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.900), gezondheids- en welzijnszorg (± 1.300) en bouwnijverheid (± 1.200).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 39.100
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.500
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.500
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Apeldoorn

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Apeldoorn net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Winkel, ApeldoornVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Levering 24 stuks, artikel 1180€ 648,00
Verzendkosten€ 12,95
Btw 21%€ 138,80
Totaal€ 799,75

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Apeldoorn in Gelderland

Apeldoorn heeft 7,5% van de 298.605 vestigingen in de provincie Gelderland. In de hele provincie is 62% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Apeldoorn onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Gelderland

Ook in Gelderland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Apeldoorn?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Apeldoorn. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Apeldoorn?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Apeldoorn op 1 januari 2026 22.470 bedrijfsvestigingen, ofwel 133 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (4.595), handel (3.310) en gezondheids- en welzijnszorg (3.000).

Ik verkoop vanuit Apeldoorn online aan klanten in andere EU-landen. Wat moet ik regelen?

Blijft uw totale verkoop op afstand aan consumenten in andere EU-landen onder € 10.000 per jaar, dan rekent u Nederlandse btw. Daarboven rekent u de btw van het land van de klant, meestal via de OSS-regeling (het éénloketsysteem). In onze gidsen over webshop-boekhouding staat per platform hoe dat werkt.

Gelden in Apeldoorn dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Apeldoorn dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Apeldoorn?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.