Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Nijmegen

Een boekhouder voor ondernemers in Nijmegen, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort Ondernemers in Nijmegen laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Nijmegen telde op 1 januari 2026 25.190 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in gezondheids- en welzijnszorg en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 10.200 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Nijmegen · cijfers: CBS

Kerncijfers NijmegenCBS
Bedrijfsvestigingen
25.190
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+25,4%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
10.200
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
133
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening21%
  2. zorg18%
  3. handel11%
  4. onderwijs8%
  5. cultuur en sport8%

Wie onderneemt er in Nijmegen?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (5.410), gezondheids- en welzijnszorg (4.565) en handel (2.755) de grootste sectoren in Nijmegen. Wat Nijmegen onderscheidt van het landelijke beeld: gezondheids- en welzijnszorg (18,1%, landelijk 10,6%), cultuur, sport en recreatie (7,7%, landelijk 5,6%) en onderwijs (7,9%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 20.090 naar 25.190 (+25,4%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 740 naar 1.270.

Vestigingen in Nijmegen per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten5.41021,5%20,8%+33,4%
Gezondheids- en welzijnszorg4.56518,1%10,6%+30,6%
Handel2.75510,9%12,9%+14,3%
Onderwijs2.0007,9%5,8%+28,6%
Cultuur, sport en recreatie1.9407,7%5,6%+26,0%
Bouwnijverheid1.6106,4%10,5%+23,8%
Informatie en communicatie1.4905,9%5,3%+31,3%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.2705,0%5,4%+71,6%
Overige dienstverlening1.2204,8%5,4%+23,9%
Horeca9253,7%3,5%+30,3%
Industrie5902,3%3,5%+15,7%
Financiële dienstverlening4851,9%2,8%−45,5%
Vervoer en opslag4601,8%2,8%+27,8%
Verhuur en handel van onroerend goed3101,2%1,7%+21,6%
Landbouw, bosbouw en visserij650,3%3,1%–

aandeel in Nijmegen landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Nijmegen betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

4.565 vestigingen in zorg · 18,1% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Fysiotherapeuten, psychologen, verpleegkundigen en andere zorg-zzp’ers hebben vaak vrijgestelde omzet en soms een deel belaste diensten. Voor de btw telt dat onderscheid; voor de inkomstenbelasting vooral de uren en de vraag of u als ondernemer wordt gezien.

Sinds 2021 kwamen er in Nijmegen 1.070 vestigingen bij (+30,6%).

1.940 vestigingen in cultuur en sport · 7,7% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

2021: 1.540 vestigingen, 2026: 1.940. Een verandering van +26,0% in Nijmegen.

2.000 vestigingen in onderwijs · 7,9% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Beroepsopleidingen kunnen vrijgesteld zijn van btw, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie; zonder vrijstelling rekent u gewoon btw. Trainers, docenten en rijinstructeurs hebben daardoor soms vrijgestelde en belaste omzet naast elkaar.

2021: 1.555 vestigingen, 2026: 2.000. Een verandering van +28,6% in Nijmegen.

Zzp’ers in Nijmegen

Zo’n 10.200 inwoners van Nijmegen waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 8.600 (+18,6%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.200), gezondheids- en welzijnszorg (± 2.100) en bouwnijverheid (± 1.100).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.700
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.100
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.900
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Het urencriterium (1.225 uur per jaar aan uw onderneming) bepaalt of u de ondernemersaftrekken krijgt. Noteer daarom ook uren voor acquisitie en administratie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Nijmegen

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Nijmegen. Ondernemers in Nijmegen overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, NijmegenVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Nijmegen in Gelderland

Nijmegen heeft 8,4% van de 298.605 vestigingen in de provincie Gelderland. In de hele provincie is 62% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Nijmegen onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Gelderland

Ook in Gelderland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Nijmegen?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Nijmegen. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Nijmegen?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Nijmegen op 1 januari 2026 25.190 bedrijfsvestigingen, ofwel 133 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (5.410), gezondheids- en welzijnszorg (4.565) en handel (2.755).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Nijmegen. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Nijmegen?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Nijmegen?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.