Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Arnhem

Een boekhouder voor ondernemers in Arnhem, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Arnhem, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Arnhem telde op 1 januari 2026 25.975 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in gezondheids- en welzijnszorg en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 10.800 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Arnhem · cijfers: CBS

Kerncijfers ArnhemCBS
Bedrijfsvestigingen
25.975
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+29,3%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
10.800
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
151
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening22%
  2. zorg17%
  3. handel11%
  4. cultuur en sport8%
  5. onderwijs7%

Wie onderneemt er in Arnhem?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (5.815), gezondheids- en welzijnszorg (4.340) en handel (2.810) de grootste sectoren in Arnhem. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel gezondheids- en welzijnszorg (16,7%, landelijk 10,6%), cultuur, sport en recreatie (8,0%, landelijk 5,6%) en onderwijs (7,2%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 20.085 naar 25.975 (+29,3%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 805 naar 1.400.

Vestigingen in Arnhem per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten5.81522,4%20,8%+33,2%
Gezondheids- en welzijnszorg4.34016,7%10,6%+44,9%
Handel2.81010,8%12,9%+13,1%
Cultuur, sport en recreatie2.0858,0%5,6%+23,0%
Onderwijs1.8807,2%5,8%+28,8%
Bouwnijverheid1.7906,9%10,5%+43,2%
Informatie en communicatie1.6206,2%5,3%+35,0%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.4005,4%5,4%+73,9%
Overige dienstverlening1.2554,8%5,4%+22,4%
Horeca8853,4%3,5%+25,5%
Industrie5852,3%3,5%+25,8%
Vervoer en opslag5302,0%2,8%+43,2%
Financiële dienstverlening5102,0%2,8%−43,6%
Verhuur en handel van onroerend goed3001,2%1,7%+30,4%
Landbouw, bosbouw en visserij700,3%3,1%–

aandeel in Arnhem landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Arnhem de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

4.340 vestigingen in zorg · 16,7% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Fysiotherapeuten, psychologen, verpleegkundigen en andere zorg-zzp’ers hebben vaak vrijgestelde omzet en soms een deel belaste diensten. Voor de btw telt dat onderscheid; voor de inkomstenbelasting vooral de uren en de vraag of u als ondernemer wordt gezien.

2021: 2.995 vestigingen, 2026: 4.340. Een verandering van +44,9% in Arnhem.

2.085 vestigingen in cultuur en sport · 8,0% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

Artiesten, sportinstructeurs en recreatiebedrijven hebben vaak wisselende inkomsten en veel kleine opdrachten, soms ook uit het buitenland. Welk btw-tarief geldt, verschilt per soort dienst; leg dat per omzetsoort vast, dan klopt de aangifte vanzelf.

2021: 1.695 vestigingen, 2026: 2.085. Een verandering van +23,0% in Arnhem.

1.880 vestigingen in onderwijs · 7,2% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Beroepsopleidingen kunnen vrijgesteld zijn van btw, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie; zonder vrijstelling rekent u gewoon btw. Trainers, docenten en rijinstructeurs hebben daardoor soms vrijgestelde en belaste omzet naast elkaar.

2021: 1.460 vestigingen, 2026: 1.880. Een verandering van +28,8% in Arnhem.

Zzp’ers in Arnhem

Het CBS telde in Arnhem in 2024 ongeveer 10.800 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 8.500 (+27,1%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.500), gezondheids- en welzijnszorg (± 2.100) en bouwnijverheid (± 1.200).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.000
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Arnhem

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Arnhem net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, ArnhemVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Arnhem in Gelderland

Arnhem heeft 8,7% van de 298.605 vestigingen in de provincie Gelderland. In de hele provincie is 62% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Arnhem onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Gelderland

Ook in Gelderland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Arnhem?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Arnhem: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Arnhem?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Arnhem op 1 januari 2026 25.975 bedrijfsvestigingen, ofwel 151 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (5.815), gezondheids- en welzijnszorg (4.340) en handel (2.810).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Arnhem. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Arnhem?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Arnhem?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.