Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Sittard-Geleen

Een boekhouder voor ondernemers in Sittard-Geleen, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Sittard-Geleen, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Sittard-Geleen telde op 1 januari 2026 10.550 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in overige dienstverlening en gezondheids- en welzijnszorg. In 2024 waren er ongeveer 3.900 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Sittard-Geleen · cijfers: CBS

Kerncijfers Sittard-GeleenCBS
Bedrijfsvestigingen
10.550
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+19,8%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
3.900
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
114
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening19%
  2. handel15%
  3. zorg13%
  4. bouw10%
  5. persoonlijke dienstverlening7%

Wie onderneemt er in Sittard-Geleen?

In Sittard-Geleen tellen specialistische zakelijke diensten (2.000), handel (1.600) en gezondheids- en welzijnszorg (1.410) de meeste vestigingen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel overige dienstverlening (7,5%, landelijk 5,4%), gezondheids- en welzijnszorg (13,4%, landelijk 10,6%) en handel (15,2%, landelijk 12,9%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 8.810 naar 10.550 (+19,8%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 165 naar 250.

Vestigingen in Sittard-Geleen per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.00019,0%20,8%+33,8%
Handel1.60015,2%12,9%+8,8%
Gezondheids- en welzijnszorg1.41013,4%10,6%+18,0%
Bouwnijverheid1.05010,0%10,5%+44,8%
Overige dienstverlening7907,5%5,4%+9,7%
Verhuur en overige zakelijke diensten5605,3%5,4%+45,5%
Onderwijs5605,3%5,8%+24,4%
Cultuur, sport en recreatie5054,8%5,6%+23,2%
Informatie en communicatie4404,2%5,3%+35,4%
Horeca4103,9%3,5%+12,3%
Industrie3753,6%3,5%+10,3%
Financiële dienstverlening2852,7%2,8%−38,7%
Vervoer en opslag2502,4%2,8%+51,5%
Verhuur en handel van onroerend goed1701,6%1,7%+21,4%
Landbouw, bosbouw en visserij1000,9%3,1%–

aandeel in Sittard-Geleen landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Sittard-Geleen opvallen.

790 vestigingen in persoonlijke dienstverlening · 7,5% (landelijk 5,4%)

Overige dienstverlening

In de persoonlijke dienstverlening gaat het om afspraken, kassa-omzet en een kleine voorraad producten. Het verschil tussen 9% voor kappersdiensten en 21% voor de meeste andere behandelingen moet in de kassa goed staan.

In Sittard-Geleen ging deze sector van 720 vestigingen in 2021 naar 790 in 2026 (+9,7%).

1.410 vestigingen in zorg · 13,4% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Medische zorg door een BIG-geregistreerde of vergelijkbaar erkende zorgverlener is vrijgesteld van btw; coaching, cursussen en de verkoop van producten zijn dat meestal niet. Zorgverleners met beide soorten omzet houden die apart, en ook gastouders en zorg-zzp’ers hebben eigen aandachtspunten.

2021: 1.195 vestigingen, 2026: 1.410. Een verandering van +18,0% in Sittard-Geleen.

1.600 vestigingen in handel · 15,2% (landelijk 12,9%)

Handel

Bij handel draait alles om marge: inkoopprijs, verkoopprijs en wat er op voorraad ligt. Wie ook online verkoopt, boekt de omzet van platforms bruto en hun commissie als kosten, en houdt bij EU-verkopen aan consumenten de drempel van € 10.000 per jaar in het oog.

2021: 1.470 vestigingen, 2026: 1.600. Een verandering van +8,8% in Sittard-Geleen.

Zzp’ers in Sittard-Geleen

Het CBS telde in Sittard-Geleen in 2024 ongeveer 3.900 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 3.600 (+8,3%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 700), bouwnijverheid (± 600) en handel (± 500).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 32.300
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.200
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 900
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Sittard-Geleen ligt 16% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Sittard-Geleen

We werken landelijk, dus ook in Sittard-Geleen. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanKlant uit Sittard-Geleen (voorbeeld)Vervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Knippen en föhnen€ 42,00
Haarverzorgingsproduct€ 18,50
Btw 9%€ 3,78
Btw 21%€ 3,89
Totaal€ 68,17

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Sittard-Geleen in Limburg

Sittard-Geleen heeft 7,9% van de 133.195 vestigingen in de provincie Limburg. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 74% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Sittard-Geleen onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Limburg

Ook in Limburg

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Sittard-Geleen?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Sittard-Geleen. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Sittard-Geleen?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Sittard-Geleen op 1 januari 2026 10.550 bedrijfsvestigingen, ofwel 114 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.000), handel (1.600) en gezondheids- en welzijnszorg (1.410).

Ik ben zorgverlener in Sittard-Geleen. Ben ik vrijgesteld van btw?

Medische zorg door een zorgverlener met een BIG-registratie, of een vergelijkbare erkende kwalificatie, is in de regel vrijgesteld. Coaching, cursussen of verkoop van producten zijn vaak wel belast. Hebt u beide, dan houdt u die omzet apart.

Wat kost boekhouding in Sittard-Geleen?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Sittard-Geleen?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.