Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Venlo

Een boekhouder voor ondernemers in Venlo, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Venlo, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Venlo telde op 1 januari 2026 12.370 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in handel en overige dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 4.800 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Venlo · cijfers: CBS

Kerncijfers VenloCBS
Bedrijfsvestigingen
12.370
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+26,4%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
4.800
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
119
landelijk 144
  1. handel18%
  2. zakelijke dienstverlening17%
  3. zorg12%
  4. bouw9%
  5. persoonlijke dienstverlening7%

Wie onderneemt er in Venlo?

De meeste vestigingen in Venlo zitten in handel (2.220), specialistische zakelijke diensten (2.105) en gezondheids- en welzijnszorg (1.450). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: handel (17,9%, landelijk 12,9%), overige dienstverlening (7,1%, landelijk 5,4%) en vervoer en opslag (3,6%, landelijk 2,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 9.785 naar 12.370 (+26,4%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 400 naar 725.

Vestigingen in Venlo per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Handel2.22017,9%12,9%+13,8%
Specialistische zakelijke diensten2.10517,0%20,8%+55,9%
Gezondheids- en welzijnszorg1.45011,7%10,6%+33,6%
Bouwnijverheid1.1109,0%10,5%+49,0%
Overige dienstverlening8757,1%5,4%+16,7%
Verhuur en overige zakelijke diensten7255,9%5,4%+81,3%
Cultuur, sport en recreatie6054,9%5,6%+24,7%
Onderwijs6004,9%5,8%+23,7%
Horeca5104,1%3,5%+17,2%
Industrie5054,1%3,5%+14,8%
Vervoer en opslag4403,6%2,8%+46,7%
Informatie en communicatie4403,6%5,3%+46,7%
Financiële dienstverlening3602,9%2,8%−47,4%
Landbouw, bosbouw en visserij2001,6%3,1%−2,4%
Verhuur en handel van onroerend goed1801,5%1,7%+50,0%

aandeel in Venlo landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Venlo de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

2.220 vestigingen in handel · 17,9% (landelijk 12,9%)

Handel

Bij handel draait alles om marge: inkoopprijs, verkoopprijs en wat er op voorraad ligt. Wie ook online verkoopt, boekt de omzet van platforms bruto en hun commissie als kosten, en houdt bij EU-verkopen aan consumenten de drempel van € 10.000 per jaar in het oog.

In Venlo ging deze sector van 1.950 vestigingen in 2021 naar 2.220 in 2026 (+13,8%).

875 vestigingen in persoonlijke dienstverlening · 7,1% (landelijk 5,4%)

Overige dienstverlening

Salons en andere persoonlijke dienstverleners werken met afspraken, pinbetalingen en een kleine voorraad producten. In de kassa moet goed staan wat onder 9% valt, zoals knippen, en wat onder 21%, zoals de meeste behandelingen en verkochte producten.

Sinds 2021 kwamen er in Venlo 125 vestigingen bij (+16,7%).

440 vestigingen in vervoer · 3,6% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

In vervoer en logistiek gaat het om ritten, brandstof, onderhoud en vaak een bestelauto of vrachtwagen op de balans. Wilt u aantonen dat een bestelauto niet privé wordt gebruikt, dan is een sluitende rittenregistratie nodig; voor vervoer over de grens gelden eigen btw-regels.

Sinds 2021 kwamen er in Venlo 140 vestigingen bij (+46,7%).

Zzp’ers in Venlo

Zo’n 4.800 inwoners van Venlo waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 3.900 (+23,1%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 800), specialistische zakelijke diensten (± 800) en handel (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 33.000
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.400
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.200
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Venlo ligt 14% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Venlo

We werken landelijk, dus ook in Venlo. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Winkel, VenloVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Levering 24 stuks, artikel 1180€ 648,00
Verzendkosten€ 12,95
Btw 21%€ 138,80
Totaal€ 799,75

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Venlo in Limburg

Venlo heeft 9,3% van de 133.195 vestigingen in de provincie Limburg. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 74% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Venlo onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Limburg

Ook in Limburg

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Venlo?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Venlo: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Venlo?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Venlo op 1 januari 2026 12.370 bedrijfsvestigingen, ofwel 119 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn handel (2.220), specialistische zakelijke diensten (2.105) en gezondheids- en welzijnszorg (1.450).

Ik heb een koeriers- of transportbedrijf in Venlo. Wat moet ik vastleggen?

Uw ritten en facturen, brandstof en onderhoud per voertuig, en een sluitende rittenregistratie als u wilt aantonen dat u een bestelauto niet privé gebruikt. Voor vervoer naar het buitenland gelden eigen btw-regels; die nemen we mee in de kennismaking.

Gelden in Venlo dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Venlo dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Venlo?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.