Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Almere

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Almere. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Almere, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Almere telde op 1 januari 2026 33.365 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in vervoer en opslag en verhuur en overige zakelijke diensten. In 2024 waren er ongeveer 14.400 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Almere · cijfers: CBS

Kerncijfers AlmereCBS
Bedrijfsvestigingen
33.365
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+37,0%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
14.400
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
143
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening18%
  2. handel14%
  3. zorg13%
  4. bouw10%
  5. overige zakelijke diensten8%

Wie onderneemt er in Almere?

In Almere tellen specialistische zakelijke diensten (6.000), handel (4.520) en gezondheids- en welzijnszorg (4.435) de meeste vestigingen. Wat Almere onderscheidt van het landelijke beeld: vervoer en opslag (4,2%, landelijk 2,8%), verhuur en overige zakelijke diensten (7,8%, landelijk 5,4%) en informatie en communicatie (7,6%, landelijk 5,3%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 24.355 naar 33.365 (+37,0%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 1.515 naar 2.595.

Vestigingen in Almere per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten6.00018,0%20,8%+40,0%
Handel4.52013,5%12,9%+31,4%
Gezondheids- en welzijnszorg4.43513,3%10,6%+52,9%
Bouwnijverheid3.3059,9%10,5%+42,8%
Verhuur en overige zakelijke diensten2.5957,8%5,4%+71,3%
Informatie en communicatie2.5207,6%5,3%+38,5%
Onderwijs2.0506,1%5,8%+38,0%
Overige dienstverlening1.8855,6%5,4%+29,1%
Cultuur, sport en recreatie1.4954,5%5,6%+21,5%
Vervoer en opslag1.4154,2%2,8%+53,8%
Horeca1.1253,4%3,5%+42,4%
Industrie8602,6%3,5%+27,4%
Financiële dienstverlening6001,8%2,8%−44,7%
Verhuur en handel van onroerend goed3901,2%1,7%+41,8%
Landbouw, bosbouw en visserij950,3%3,1%–

aandeel in Almere landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Almere opvallen.

1.415 vestigingen in vervoer · 4,2% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

Een transport- of koeriersbedrijf leeft van ritten en kilometers. Brandstof, onderhoud, verzekering en lease per voertuig apart boeken laat zien wat een rit echt kost, en een rittenregistratie onderbouwt dat een bestelauto alleen zakelijk wordt gebruikt.

2021: 920 vestigingen, 2026: 1.415. Een verandering van +53,8% in Almere.

2.595 vestigingen in overige zakelijke diensten · 7,8% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Onder deze sector vallen onder meer schoonmaak, beveiliging, uitzendwerk, reisbureaus en verhuur van spullen. Wie personeel heeft, krijgt naast de btw-aangifte ook met een loonadministratie te maken; contracten en gewerkte uren per opdrachtgever zijn dan de basis.

2021: 1.515 vestigingen, 2026: 2.595. Een verandering van +71,3% in Almere.

2.520 vestigingen in ict en media · 7,6% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

Webdesigners, developers en mediamakers hebben veel buitenlandse facturen, zoals hosting en software, waarop vaak geen Nederlandse btw staat. Die btw is dan naar u verlegd; omgekeerd factureert u een zakelijke klant in een ander EU-land meestal met btw verlegd.

In Almere ging deze sector van 1.820 vestigingen in 2021 naar 2.520 in 2026 (+38,5%).

Zzp’ers in Almere

In Almere hadden in 2024 ongeveer 14.400 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 10.500 (+37,1%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.500), bouwnijverheid (± 2.400) en gezondheids- en welzijnszorg (± 1.900).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 36.000
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.500
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Almere

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Almere. Ondernemers in Almere overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, AlmereVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Almere in Flevoland

Almere heeft 51,8% van de 64.395 vestigingen in de provincie Flevoland. In de hele provincie is 67% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 79% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Almere onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Flevoland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Almere?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Almere: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Almere?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Almere op 1 januari 2026 33.365 bedrijfsvestigingen, ofwel 143 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (6.000), handel (4.520) en gezondheids- en welzijnszorg (4.435).

Ik werk vanuit Almere voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost boekhouding in Almere?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Almere?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.