Inloggen Kennismaken

Boekhouder in de provincie Flevoland

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en BV’s in heel Flevoland. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor Flevoland: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en ons vaste partnerkantoor voor de administratie en de aangiftes.

In het kort Ondernemers in heel Flevoland laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. De provincie Flevoland telde op 1 januari 2026 64.395 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in landbouw, bosbouw en visserij en vervoer en opslag; 67% daarvan is een eenmanszaak. In 2024 waren er ongeveer 29.100 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Flevoland · cijfers: CBS

Kerncijfers FlevolandCBS
Bedrijfsvestigingen
64.395
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+30,8%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
29.100
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
139
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening17%
  2. handel14%
  3. zorg12%
  4. bouw11%
  5. overige zakelijke diensten7%

462.816 inwoners in 6 gemeenten (1-1-2026)

Eenmanszaak, vof of BV in Flevoland

67,2% van de vestigingen in Flevoland is een eenmanszaak (landelijk 63,5%), 21,6% een BV of NV (landelijk 24,9%). Bij 79% werkt één persoon; 3,7% heeft tien of meer werkzame personen. Het hoogste aandeel eenmanszaken zit in onderwijs (84%), het hoogste aandeel BV’s in financiële dienstverlening (88%).

Voor de administratie maakt de rechtsvorm veel uit. Bij een eenmanszaak of vof komt de winst in de aangifte inkomstenbelasting van de ondernemer; een BV doet aangifte vennootschapsbelasting en deponeert een jaarrekening.

Flevoland
Nederland
Eenmanszaak 67%Vof, cv, maatschap 9%BV en NV 22%Overig 3%CBS 81644NED, 1 januari 2026

Sectoren in Flevoland

De meeste vestigingen in Flevoland zitten in specialistische zakelijke diensten (11.075), handel (9.280) en gezondheids- en welzijnszorg (7.415). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: landbouw, bosbouw en visserij (4,2%, landelijk 3,1%), vervoer en opslag (3,7%, landelijk 2,8%) en verhuur en overige zakelijke diensten (6,6%, landelijk 5,4%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 49.240 naar 64.395 (+30,8%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 2.555 naar 4.230.

Vestigingen in Flevoland per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten11.07517,2%20,8%+43,1%
Handel9.28014,4%12,9%+24,5%
Gezondheids- en welzijnszorg7.41511,5%10,6%+41,5%
Bouwnijverheid6.96010,8%10,5%+41,2%
Verhuur en overige zakelijke diensten4.2306,6%5,4%+65,6%
Informatie en communicatie3.9856,2%5,3%+39,3%
Overige dienstverlening3.5805,6%5,4%+26,7%
Onderwijs3.5105,5%5,8%+32,2%
Landbouw, bosbouw en visserij2.6954,2%3,1%+4,5%
Cultuur, sport en recreatie2.5203,9%5,6%+24,4%
Vervoer en opslag2.3653,7%2,8%+47,4%
Industrie2.2503,5%3,5%+26,1%
Horeca1.9003,0%3,5%+34,8%
Financiële dienstverlening1.3802,1%2,8%−47,7%
Verhuur en handel van onroerend goed8901,4%1,7%+45,9%

aandeel in Flevoland landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Aandachtspunten voor btw en boekhouding bij de sectoren die Flevoland kenmerken.

2.695 vestigingen in landbouw · 4,2% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Op het platteland zijn agrarische bedrijven vaak familiebedrijven, soms als vof of maatschap. Grond, gebouwen en machines staan voor grote bedragen op de balans en worden over vele jaren afgeschreven; subsidies en pachtinkomsten worden apart geboekt van de gewone omzet.

2021: 2.580 vestigingen, 2026: 2.695. Een verandering van +4,5% in Flevoland.

2.365 vestigingen in vervoer · 3,7% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

Koeriers, taxibedrijven, verhuizers en transporteurs hebben veel vaste lasten per voertuig en veel kleine bonnen onderweg. Een rittenregistratie, aparte kostenposten per voertuig en tijdige facturen per rit of per week houden de administratie overzichtelijk.

Sinds 2021 kwamen er in Flevoland 760 vestigingen bij (+47,4%).

4.230 vestigingen in overige zakelijke diensten · 6,6% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Schoonmaakbedrijven, hoveniers in onderhoud, beveiligers en verhuurders van materiaal factureren vaak per contract of per uur. Met medewerkers in dienst komt er loonadministratie bij, en per opdrachtgever moet duidelijk zijn wat er is gedaan.

Sinds 2021 kwamen er in Flevoland 1.675 vestigingen bij (+65,6%).

Nieuwe vestigingen in Flevoland

In 2025 werden in Flevoland 5.330 vestigingen opgericht, −19,5% ten opzichte van 2024 (landelijk −13,5%). Het hoogste aantal sinds 2015 was 7.400, in 2023.

Een nieuwe onderneming vraagt in het eerste jaar om een paar vaste stappen: inschrijven bij de KVK, een btw-identificatienummer, een zakelijke rekening, en kiezen of de kleineondernemersregeling past. Begin direct met bonnetjes en facturen digitaal, dan is de eerste aangifte geen zoektocht.

Boekhouding voor starters

  1. 4.14015
  2. 4.32016
  3. 4.31017
  4. 4.74518
  5. 5.58519
  6. 5.57520
  7. 6.27021
  8. 6.78522
  9. 7.40023
  10. 6.62524
  11. 5.33025
Oprichtingen van vestigingen per jaar, 2015–2025 (CBS 83631NED)

Zzp’ers in Flevoland

Zo’n 29.100 inwoners van Flevoland waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 23.000 (+26,5%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 5.000), specialistische zakelijke diensten (± 4.500) en gezondheids- en welzijnszorg (± 3.400).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 38.300
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 6.500
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 5.400
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Gemeenten in Flevoland

Flevoland heeft 6 gemeenten. De grootste naar inwonertal op 1 januari 2026: Almere (232.619), Lelystad (85.781), Noordoostpolder (51.930) en Dronten (45.443).

Voor deze gemeente hebben we een eigen pagina met lokale cijfers:

Alle provincies en gemeenten

Zo werkt het, ook in Flevoland

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Pakketten en prijzen

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Flevoland?

Ja, in heel Flevoland, net als in de rest van Nederland. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en ons vaste partnerkantoor verzorgt het boekhoudwerk.

Hoeveel eenmanszaken zijn er in Flevoland?

Op 1 januari 2026 waren er in Flevoland 43.300 vestigingen van eenmanszaken, 67,2% van alle 64.395 vestigingen (landelijk 63,5%). Daarnaast 5.575 vof’s, cv’s en maatschappen en 13.910 BV’s en NV’s (CBS 81644NED).

Ik heb een schoonmaak- of dienstverleningsbedrijf in Flevoland. Waar let ik op?

Leg per opdrachtgever het contract en de gewerkte uren vast en factureer op vaste momenten. Met personeel in dienst komt er een loonadministratie bij; ook dat stemmen we in de kennismaking af.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Flevoland?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 83631NED — Vestigingen van bedrijven; oprichtingen, bedrijfstak, regio (2007 - 2025, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Onderneemt u in Flevoland?

Plan een kennismaking per video of telefoon. We kijken samen naar uw administratie en welk pakket past. Vrijblijvend.