Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Amersfoort

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Amersfoort. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Amersfoort, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Amersfoort telde op 1 januari 2026 25.335 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en onderwijs. In 2024 waren er ongeveer 11.000 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Amersfoort · cijfers: CBS

Kerncijfers AmersfoortCBS
Bedrijfsvestigingen
25.335
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,0%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
11.000
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
155
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening25%
  2. zorg14%
  3. handel11%
  4. onderwijs8%
  5. ICT en media8%

Wie onderneemt er in Amersfoort?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (6.445), gezondheids- en welzijnszorg (3.505) en handel (2.735) de grootste sectoren in Amersfoort. Wat Amersfoort onderscheidt van het landelijke beeld: informatie en communicatie (7,5%, landelijk 5,3%), onderwijs (8,1%, landelijk 5,8%) en gezondheids- en welzijnszorg (13,8%, landelijk 10,6%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 20.425 naar 25.335 (+24,0%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 920 naar 1.350.

Vestigingen in Amersfoort per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten6.44525,4%20,8%+32,3%
Gezondheids- en welzijnszorg3.50513,8%10,6%+29,8%
Handel2.73510,8%12,9%+15,6%
Onderwijs2.0458,1%5,8%+27,0%
Informatie en communicatie1.9107,5%5,3%+32,2%
Bouwnijverheid1.5906,3%10,5%+39,5%
Cultuur, sport en recreatie1.5856,3%5,6%+22,4%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.3505,3%5,4%+46,7%
Overige dienstverlening1.2354,9%5,4%+22,9%
Horeca7603,0%3,5%+32,2%
Financiële dienstverlening6202,4%2,8%−50,0%
Industrie5952,3%3,5%+14,4%
Vervoer en opslag4801,9%2,8%+35,2%
Verhuur en handel van onroerend goed3401,3%1,7%+36,0%
Landbouw, bosbouw en visserij850,3%3,1%–

aandeel in Amersfoort landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Amersfoort opvallen.

1.910 vestigingen in ict en media · 7,5% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

ICT-, media- en communicatiebedrijven werken vaak voor klanten over de grens en met abonnementen op buitenlandse software. Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal verlegd en hoort die dienst ook in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP).

Sinds 2021 kwamen er in Amersfoort 465 vestigingen bij (+32,2%).

2.045 vestigingen in onderwijs · 8,1% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Beroepsopleidingen kunnen vrijgesteld zijn van btw, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie; zonder vrijstelling rekent u gewoon btw. Trainers, docenten en rijinstructeurs hebben daardoor soms vrijgestelde en belaste omzet naast elkaar.

2021: 1.610 vestigingen, 2026: 2.045. Een verandering van +27,0% in Amersfoort.

3.505 vestigingen in zorg · 13,8% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Medische zorg door een BIG-geregistreerde of vergelijkbaar erkende zorgverlener is vrijgesteld van btw; coaching, cursussen en de verkoop van producten zijn dat meestal niet. Zorgverleners met beide soorten omzet houden die apart, en ook gastouders en zorg-zzp’ers hebben eigen aandachtspunten.

In Amersfoort ging deze sector van 2.700 vestigingen in 2021 naar 3.505 in 2026 (+29,8%).

Zzp’ers in Amersfoort

In Amersfoort hadden in 2024 ongeveer 11.000 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 9.000 (+22,2%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.900), gezondheids- en welzijnszorg (± 1.700) en bouwnijverheid (± 1.100).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 43.500
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.000
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.600
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Amersfoort ligt 14% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Amersfoort

We werken landelijk, dus ook in Amersfoort. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, AmersfoortVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Amersfoort in Utrecht

Amersfoort heeft 11,4% van de 222.820 vestigingen in de provincie Utrecht. In de hele provincie is 64% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Amersfoort onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Utrecht

Ook in Utrecht

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Amersfoort?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Amersfoort: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Amersfoort?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Amersfoort op 1 januari 2026 25.335 bedrijfsvestigingen, ofwel 155 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (6.445), gezondheids- en welzijnszorg (3.505) en handel (2.735).

Ik ben zorgverlener in Amersfoort. Ben ik vrijgesteld van btw?

Medische zorg door een zorgverlener met een BIG-registratie, of een vergelijkbare erkende kwalificatie, is in de regel vrijgesteld. Coaching, cursussen of verkoop van producten zijn vaak wel belast. Hebt u beide, dan houdt u die omzet apart.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Amersfoort?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Amersfoort?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.