Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Utrecht

Een boekhouder voor ondernemers in Utrecht, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Utrecht, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Utrecht telde op 1 januari 2026 64.365 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 26.100 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Utrecht · cijfers: CBS

Kerncijfers UtrechtCBS
Bedrijfsvestigingen
64.365
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+26,6%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
26.100
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
170
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening26%
  2. zorg12%
  3. cultuur en sport9%
  4. ICT en media9%
  5. handel9%

Wie onderneemt er in Utrecht?

De meeste vestigingen in Utrecht zitten in specialistische zakelijke diensten (16.580), gezondheids- en welzijnszorg (7.760) en cultuur, sport en recreatie (6.100). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: informatie en communicatie (9,5%, landelijk 5,3%), cultuur, sport en recreatie (9,5%, landelijk 5,6%) en onderwijs (8,0%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 50.850 naar 64.365 (+26,6%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 1.960 naar 3.525.

Vestigingen in Utrecht per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten16.58025,8%20,8%+25,7%
Gezondheids- en welzijnszorg7.76012,1%10,6%+35,7%
Cultuur, sport en recreatie6.1009,5%5,6%+15,6%
Informatie en communicatie6.0859,5%5,3%+33,4%
Handel5.7709,0%12,9%+20,5%
Onderwijs5.1658,0%5,8%+30,3%
Verhuur en overige zakelijke diensten3.5255,5%5,4%+79,8%
Bouwnijverheid3.1754,9%10,5%+34,2%
Horeca2.4603,8%3,5%+40,6%
Overige dienstverlening2.4403,8%5,4%+27,4%
Vervoer en opslag1.6852,6%2,8%+44,0%
Financiële dienstverlening1.2602,0%2,8%−45,1%
Industrie1.1851,8%3,5%+21,5%
Verhuur en handel van onroerend goed8601,3%1,7%+26,5%
Landbouw, bosbouw en visserij1100,2%3,1%–

aandeel in Utrecht landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Utrecht opvallen.

6.085 vestigingen in ict en media · 9,5% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

ICT-, media- en communicatiebedrijven werken vaak voor klanten over de grens en met abonnementen op buitenlandse software. Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal verlegd en hoort die dienst ook in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP).

Sinds 2021 kwamen er in Utrecht 1.525 vestigingen bij (+33,4%).

6.100 vestigingen in cultuur en sport · 9,5% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

In Utrecht ging deze sector van 5.275 vestigingen in 2021 naar 6.100 in 2026 (+15,6%).

5.165 vestigingen in onderwijs · 8,0% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

In het onderwijs hangt de btw sterk af van het soort les. Erkende beroepsopleidingen, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie, kunnen vrijgesteld zijn; andere cursussen en trainingen zijn meestal belast. Wie beide geeft, splitst de omzet per soort.

Sinds 2021 kwamen er in Utrecht 1.200 vestigingen bij (+30,3%).

Zzp’ers in Utrecht

In Utrecht hadden in 2024 ongeveer 26.100 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 21.900 (+19,2%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 7.500), gezondheids- en welzijnszorg (± 3.600) en informatie en communicatie (± 2.500).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 40.400
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 3.800
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 5.300
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Het urencriterium (1.225 uur per jaar aan uw onderneming) bepaalt of u de ondernemersaftrekken krijgt. Noteer daarom ook uren voor acquisitie en administratie.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Utrecht

We werken landelijk, dus ook in Utrecht. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, UtrechtVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Utrecht in Utrecht

Utrecht heeft 28,9% van de 222.820 vestigingen in de provincie Utrecht. In de hele provincie is 64% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Utrecht onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Utrecht

Ook in Utrecht

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Utrecht?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Utrecht. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Utrecht?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Utrecht op 1 januari 2026 64.365 bedrijfsvestigingen, ofwel 170 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (16.580), gezondheids- en welzijnszorg (7.760) en cultuur, sport en recreatie (6.100).

Ik werk vanuit Utrecht voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Utrecht?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Utrecht?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.