Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Land van Cuijk

Ondernemers in Land van Cuijk regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Land van Cuijk.

In het kort Ondernemers in Land van Cuijk laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Land van Cuijk telde op 1 januari 2026 12.940 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in landbouw, bosbouw en visserij en industrie. In 2024 waren er ongeveer 5.300 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Land van Cuijk · cijfers: CBS

Kerncijfers Land van CuijkCBS
Bedrijfsvestigingen
12.940
1 januari 2026
Groei sinds 2022
+23,5%
landelijk +14,8%
Zzp’ers
5.300
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
138
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening19%
  2. handel15%
  3. zorg11%
  4. bouw9%
  5. landbouw8%

Wie onderneemt er in Land van Cuijk?

De meeste vestigingen in Land van Cuijk zitten in specialistische zakelijke diensten (2.430), handel (1.920) en gezondheids- en welzijnszorg (1.380). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: landbouw, bosbouw en visserij (8,5%, landelijk 3,1%), industrie (4,9%, landelijk 3,5%) en handel (14,8%, landelijk 12,9%). Tussen 1 januari 2022 en 2026 ging het aantal vestigingen van 10.480 naar 12.940 (+23,5%), sneller dan het landelijke cijfer van +14,8%. Het hardst groeide informatie en communicatie: van 275 naar 505.

Vestigingen in Land van Cuijk per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2022
Specialistische zakelijke diensten2.43018,8%20,8%+59,3%
Handel1.92014,8%12,9%+19,6%
Gezondheids- en welzijnszorg1.38010,7%10,6%+30,8%
Bouwnijverheid1.1959,2%10,5%+23,2%
Landbouw, bosbouw en visserij1.0958,5%3,1%+0,5%
Overige dienstverlening7255,6%5,4%+15,1%
Onderwijs6404,9%5,8%+26,7%
Industrie6354,9%3,5%+22,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten6204,8%5,4%+59,0%
Cultuur, sport en recreatie5604,3%5,6%+31,8%
Informatie en communicatie5053,9%5,3%+83,6%
Horeca4103,2%3,5%+13,9%
Financiële dienstverlening3602,8%2,8%−52,0%
Vervoer en opslag2351,8%2,8%+17,5%
Verhuur en handel van onroerend goed1901,5%1,7%+46,2%

aandeel in Land van Cuijk landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Land van Cuijk betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

1.095 vestigingen in landbouw · 8,5% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Bij boeren, tuinders en loonwerkers draait het om grote investeringen, afschrijvingen en subsidies. De landbouwregeling bestaat sinds 2018 niet meer, dus de btw loopt via een gewone aangifte, met aftrek van de btw op machines en materiaal.

In Land van Cuijk ging deze sector van 1.090 vestigingen in 2022 naar 1.095 in 2026 (+0,5%).

635 vestigingen in industrie · 4,9% (landelijk 3,5%)

Industrie

In de industrie zit veel geld vast in materiaal en machines. Daarom zijn een betrouwbare voorraadadministratie, een duidelijke kostprijs per product en een investeringsoverzicht met afschrijvingen de drie pijlers onder de jaarcijfers.

In Land van Cuijk ging deze sector van 520 vestigingen in 2022 naar 635 in 2026 (+22,1%).

1.920 vestigingen in handel · 14,8% (landelijk 12,9%)

Handel

Winkeliers, groothandels en webshops hebben te maken met marges, voorraad en uitbetalingen van betaalproviders en platforms. Belangrijk is dat omzet bruto wordt geboekt en dat kosten van het platform apart staan; bij EU-verkopen boven € 10.000 per jaar komt de OSS-regeling in beeld.

Sinds 2022 kwamen er in Land van Cuijk 315 vestigingen bij (+19,6%).

Zzp’ers in Land van Cuijk

Het CBS telde in Land van Cuijk in 2024 ongeveer 5.300 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 4.500 (+17,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 900), bouwnijverheid (± 800) en landbouw, bosbouw en visserij (± 700).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 38.400
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.700
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.300
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Land van Cuijk

We werken landelijk, dus ook in Land van Cuijk. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Winkel, Land van CuijkVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Levering 24 stuks, artikel 1180€ 648,00
Verzendkosten€ 12,95
Btw 21%€ 138,80
Totaal€ 799,75

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Land van Cuijk in Noord-Brabant

Land van Cuijk heeft 3,4% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Land van Cuijk onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Land van Cuijk?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Land van Cuijk. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Land van Cuijk?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Land van Cuijk op 1 januari 2026 12.940 bedrijfsvestigingen, ofwel 138 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.430), handel (1.920) en gezondheids- en welzijnszorg (1.380).

Ik heb een agrarisch bedrijf in Land van Cuijk. Doe ik btw-aangifte?

Ja. De landbouwregeling is per 2018 afgeschaft, dus agrarische ondernemers doen een gewone btw-aangifte en trekken de btw op hun investeringen af. Investeringen en subsidies worden apart geboekt, zodat de afschrijvingen kloppen.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Land van Cuijk?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Land van Cuijk?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.