Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Helmond

Een boekhouder voor ondernemers in Helmond, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Helmond, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Helmond telde op 1 januari 2026 11.650 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in bouwnijverheid en overige dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 5.500 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Helmond · cijfers: CBS

Kerncijfers HelmondCBS
Bedrijfsvestigingen
11.650
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+28,9%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.500
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
120
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening18%
  2. handel15%
  3. bouw15%
  4. zorg11%
  5. persoonlijke dienstverlening7%

Wie onderneemt er in Helmond?

De meeste vestigingen in Helmond zitten in specialistische zakelijke diensten (2.120), handel (1.800) en bouwnijverheid (1.715). Wat Helmond onderscheidt van het landelijke beeld: bouwnijverheid (14,7%, landelijk 10,5%), overige dienstverlening (7,0%, landelijk 5,4%) en industrie (4,5%, landelijk 3,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 9.035 naar 11.650 (+28,9%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 170 naar 310.

Vestigingen in Helmond per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.12018,2%20,8%+48,8%
Handel1.80015,5%12,9%+13,2%
Bouwnijverheid1.71514,7%10,5%+38,9%
Gezondheids- en welzijnszorg1.29511,1%10,6%+42,3%
Overige dienstverlening8157,0%5,4%+33,6%
Verhuur en overige zakelijke diensten6505,6%5,4%+78,1%
Onderwijs5604,8%5,8%+43,6%
Industrie5304,5%3,5%+16,5%
Informatie en communicatie4954,2%5,3%+39,4%
Cultuur, sport en recreatie4253,6%5,6%+13,3%
Horeca3603,1%3,5%+22,0%
Financiële dienstverlening3202,7%2,8%−51,1%
Vervoer en opslag3102,7%2,8%+82,4%
Verhuur en handel van onroerend goed1501,3%1,7%–
Landbouw, bosbouw en visserij750,6%3,1%–

aandeel in Helmond landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Helmond opvallen.

1.715 vestigingen in bouw · 14,7% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Bouwbedrijven werken met offertes, termijnen en meerwerk, en vaak met onderaannemers. Bij onderaanneming wordt de btw verlegd naar de aannemer, dus de factuur van een onderaannemer heeft geen btw; voor werk bij particulieren geldt het gewone tarief, en voor het arbeidsdeel van schilderen en stukadoren aan oudere woningen 9%.

2021: 1.235 vestigingen, 2026: 1.715. Een verandering van +38,9% in Helmond.

815 vestigingen in persoonlijke dienstverlening · 7,0% (landelijk 5,4%)

Overige dienstverlening

In de persoonlijke dienstverlening gaat het om afspraken, kassa-omzet en een kleine voorraad producten. Het verschil tussen 9% voor kappersdiensten en 21% voor de meeste andere behandelingen moet in de kassa goed staan.

2021: 610 vestigingen, 2026: 815. Een verandering van +33,6% in Helmond.

530 vestigingen in industrie · 4,5% (landelijk 3,5%)

Industrie

In de industrie zit veel geld vast in materiaal en machines. Daarom zijn een betrouwbare voorraadadministratie, een duidelijke kostprijs per product en een investeringsoverzicht met afschrijvingen de drie pijlers onder de jaarcijfers.

Sinds 2021 kwamen er in Helmond 75 vestigingen bij (+16,5%).

Zzp’ers in Helmond

Zo’n 5.500 inwoners van Helmond waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 4.300 (+27,9%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.300), specialistische zakelijke diensten (± 900) en handel (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.600
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.200
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.200
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Helmond

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Helmond. Ondernemers in Helmond overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, HelmondVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Helmond in Noord-Brabant

Helmond heeft 3,1% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Helmond onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Helmond?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Helmond: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Helmond?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Helmond op 1 januari 2026 11.650 bedrijfsvestigingen, ofwel 120 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.120), handel (1.800) en bouwnijverheid (1.715).

Ik werk als onderaannemer in de bouw in Helmond. Reken ik btw?

In de regel niet: als onderaannemer factureert u zonder btw, met “btw verlegd” en het btw-nummer van de aannemer. Die omzet hoort in rubriek 1e van uw aangifte. Voor particuliere klanten rekent u wel gewoon btw. In de pakketten waarin alles geregeld is, controleert ons vaste partnerkantoor dit elk kwartaal.

Gelden in Helmond dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Helmond dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Helmond?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.