Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Breda

Ondernemers in Breda regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Breda.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Breda, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Breda telde op 1 januari 2026 30.280 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in specialistische zakelijke diensten en financiële dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 12.100 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Breda · cijfers: CBS

Kerncijfers BredaCBS
Bedrijfsvestigingen
30.280
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,4%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
12.100
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
159
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening25%
  2. handel13%
  3. zorg12%
  4. bouw7%
  5. onderwijs7%

Wie onderneemt er in Breda?

De meeste vestigingen in Breda zitten in specialistische zakelijke diensten (7.710), handel (4.025) en gezondheids- en welzijnszorg (3.515). Wat Breda onderscheidt van het landelijke beeld: specialistische zakelijke diensten (25,5%, landelijk 20,8%), financiële dienstverlening (3,3%, landelijk 2,8%) en informatie en communicatie (6,0%, landelijk 5,3%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 24.345 naar 30.280 (+24,4%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 1.000 naar 1.585.

Vestigingen in Breda per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten7.71025,5%20,8%+43,4%
Handel4.02513,3%12,9%+15,3%
Gezondheids- en welzijnszorg3.51511,6%10,6%+26,9%
Bouwnijverheid2.1657,1%10,5%+23,4%
Onderwijs1.9856,6%5,8%+27,2%
Informatie en communicatie1.8106,0%5,3%+44,8%
Cultuur, sport en recreatie1.6655,5%5,6%+18,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.5855,2%5,4%+58,5%
Overige dienstverlening1.3604,5%5,4%+20,9%
Horeca9853,3%3,5%+16,6%
Financiële dienstverlening9853,3%2,8%−45,0%
Industrie8953,0%3,5%+19,3%
Vervoer en opslag7852,6%2,8%+29,8%
Verhuur en handel van onroerend goed5001,7%1,7%+44,9%
Landbouw, bosbouw en visserij2300,8%3,1%+9,5%

aandeel in Breda landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Breda de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

7.710 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 25,5% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Adviseurs, consultants, ontwerpers, vertalers en andere kennisprofessionals werken meestal per uur of per opdracht. Een nette urenregistratie telt dubbel: voor de facturen én voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar dat bij de zelfstandigenaftrek hoort.

Sinds 2021 kwamen er in Breda 2.335 vestigingen bij (+43,4%).

985 vestigingen in financiële diensten · 3,3% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Veel financiële diensten, zoals bemiddeling bij verzekeringen en hypotheken, zijn vrijgesteld van btw. Wie naast vrijgestelde ook belaste omzet heeft, houdt die strikt gescheiden, want de btw op kosten is dan maar deels aftrekbaar.

Sinds 2021 verdwenen er in Breda per saldo 805 vestigingen (−45,0%). Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

1.810 vestigingen in ict en media · 6,0% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

ICT-, media- en communicatiebedrijven werken vaak voor klanten over de grens en met abonnementen op buitenlandse software. Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal verlegd en hoort die dienst ook in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP).

In Breda ging deze sector van 1.250 vestigingen in 2021 naar 1.810 in 2026 (+44,8%).

Zzp’ers in Breda

Zo’n 12.100 inwoners van Breda waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 10.000 (+21,0%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 3.200), gezondheids- en welzijnszorg (± 1.600) en bouwnijverheid (± 1.500).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 41.700
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.700
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 3.700
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Breda ligt 9% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Breda

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Breda. Ondernemers in Breda overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, BredaVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Breda in Noord-Brabant

Breda heeft 8,1% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Breda onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Breda?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Breda: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Breda?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Breda op 1 januari 2026 30.280 bedrijfsvestigingen, ofwel 159 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (7.710), handel (4.025) en gezondheids- en welzijnszorg (3.515).

Ik werk vanuit Breda voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Gelden in Breda dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Breda dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Breda?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.