Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Tilburg

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Tilburg. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Tilburg, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Tilburg telde op 1 januari 2026 29.310 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in cultuur, sport en recreatie en onderwijs. In 2024 waren er ongeveer 12.100 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Tilburg · cijfers: CBS

Kerncijfers TilburgCBS
Bedrijfsvestigingen
29.310
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+28,7%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
12.100
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
127
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening21%
  2. handel14%
  3. bouw11%
  4. zorg10%
  5. cultuur en sport8%

Wie onderneemt er in Tilburg?

In Tilburg tellen specialistische zakelijke diensten (6.060), handel (4.030) en bouwnijverheid (3.170) de meeste vestigingen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel cultuur, sport en recreatie (7,8%, landelijk 5,6%) en onderwijs (6,6%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 22.770 naar 29.310 (+28,7%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 840 naar 1.550.

Vestigingen in Tilburg per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten6.06020,7%20,8%+39,3%
Handel4.03013,7%12,9%+15,6%
Bouwnijverheid3.17010,8%10,5%+42,8%
Gezondheids- en welzijnszorg3.03510,4%10,6%+29,7%
Cultuur, sport en recreatie2.2857,8%5,6%+25,9%
Onderwijs1.9256,6%5,8%+31,4%
Overige dienstverlening1.7255,9%5,4%+25,5%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.5505,3%5,4%+84,5%
Informatie en communicatie1.4104,8%5,3%+34,9%
Industrie9753,3%3,5%+13,4%
Horeca9603,3%3,5%+27,2%
Vervoer en opslag8602,9%2,8%+62,3%
Financiële dienstverlening6452,2%2,8%−43,9%
Verhuur en handel van onroerend goed4051,4%1,7%+32,8%
Landbouw, bosbouw en visserij2050,7%3,1%+5,1%

aandeel in Tilburg landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Tilburg de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

2.285 vestigingen in cultuur en sport · 7,8% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

Artiesten, sportinstructeurs en recreatiebedrijven hebben vaak wisselende inkomsten en veel kleine opdrachten, soms ook uit het buitenland. Welk btw-tarief geldt, verschilt per soort dienst; leg dat per omzetsoort vast, dan klopt de aangifte vanzelf.

Sinds 2021 kwamen er in Tilburg 470 vestigingen bij (+25,9%).

1.925 vestigingen in onderwijs · 6,6% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Zelfstandige docenten, trainers en instructeurs werken met lespakketten, losse lessen en soms subsidies of opleidingsbudgetten van klanten. Of er btw op de factuur moet, hangt af van het soort onderwijs en van een eventuele CRKBO-registratie.

In Tilburg ging deze sector van 1.465 vestigingen in 2021 naar 1.925 in 2026 (+31,4%).

6.060 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 20,7% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

In de zakelijke dienstverlening is de omzet vaak een paar grote facturen per maand, met weinig inkoop. Dan draait het om tijdig factureren, betalingen bewaken en uren vastleggen; die uren tellen mee voor het urencriterium van 1.225 uur.

2021: 4.350 vestigingen, 2026: 6.060. Een verandering van +39,3% in Tilburg.

Zzp’ers in Tilburg

In Tilburg hadden in 2024 ongeveer 12.100 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 10.100 (+19,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.500), bouwnijverheid (± 2.200) en gezondheids- en welzijnszorg (± 1.300).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 36.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.600
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Tilburg

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Tilburg. Ondernemers in Tilburg overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, TilburgVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Tilburg in Noord-Brabant

Tilburg heeft 7,8% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Tilburg onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Tilburg?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Tilburg. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Tilburg?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Tilburg op 1 januari 2026 29.310 bedrijfsvestigingen, ofwel 127 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (6.060), handel (4.030) en bouwnijverheid (3.170).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Tilburg. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Tilburg?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Tilburg?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.