Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Oss

Ondernemers in Oss regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Oss.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Oss, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Oss telde op 1 januari 2026 12.635 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in bouwnijverheid en industrie. In 2024 waren er ongeveer 5.900 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Oss · cijfers: CBS

Kerncijfers OssCBS
Bedrijfsvestigingen
12.635
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+22,8%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.900
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
132
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening18%
  2. bouw17%
  3. handel15%
  4. zorg9%
  5. persoonlijke dienstverlening6%

Wie onderneemt er in Oss?

De meeste vestigingen in Oss zitten in specialistische zakelijke diensten (2.225), bouwnijverheid (2.125) en handel (1.870). Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel bouwnijverheid (16,8%, landelijk 10,5%), industrie (5,1%, landelijk 3,5%) en landbouw, bosbouw en visserij (3,7%, landelijk 3,1%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 10.290 naar 12.635 (+22,8%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide specialistische zakelijke diensten: van 1.520 naar 2.225.

Vestigingen in Oss per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.22517,6%20,8%+46,4%
Bouwnijverheid2.12516,8%10,5%+34,5%
Handel1.87014,8%12,9%+13,0%
Gezondheids- en welzijnszorg1.0808,5%10,6%+30,9%
Overige dienstverlening7756,1%5,4%+14,8%
Industrie6455,1%3,5%+25,2%
Verhuur en overige zakelijke diensten6154,9%5,4%+43,0%
Onderwijs6104,8%5,8%+32,6%
Cultuur, sport en recreatie5254,2%5,6%+22,1%
Landbouw, bosbouw en visserij4703,7%3,1%+4,4%
Informatie en communicatie4453,5%5,3%+32,8%
Financiële dienstverlening3903,1%2,8%−46,6%
Vervoer en opslag3252,6%2,8%+38,3%
Horeca3202,5%3,5%+14,3%
Verhuur en handel van onroerend goed1901,5%1,7%+46,2%

aandeel in Oss landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Oss de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

2.125 vestigingen in bouw · 16,8% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Bouwbedrijven werken met offertes, termijnen en meerwerk, en vaak met onderaannemers. Bij onderaanneming wordt de btw verlegd naar de aannemer, dus de factuur van een onderaannemer heeft geen btw; voor werk bij particulieren geldt het gewone tarief, en voor het arbeidsdeel van schilderen en stukadoren aan oudere woningen 9%.

Sinds 2021 kwamen er in Oss 545 vestigingen bij (+34,5%).

645 vestigingen in industrie · 5,1% (landelijk 3,5%)

Industrie

Bij productiebedrijven draait de administratie om inkoop, voorraad en kostprijs. Hoe de voorraad aan het eind van het jaar wordt gewaardeerd, bepaalt direct de winst; machines en gereedschap worden over meerdere jaren afgeschreven.

2021: 515 vestigingen, 2026: 645. Een verandering van +25,2% in Oss.

470 vestigingen in landbouw · 3,7% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Op het platteland zijn agrarische bedrijven vaak familiebedrijven, soms als vof of maatschap. Grond, gebouwen en machines staan voor grote bedragen op de balans en worden over vele jaren afgeschreven; subsidies en pachtinkomsten worden apart geboekt van de gewone omzet.

2021: 450 vestigingen, 2026: 470. Een verandering van +4,4% in Oss.

Zzp’ers in Oss

In Oss hadden in 2024 ongeveer 5.900 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 4.900 (+20,4%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.500), specialistische zakelijke diensten (± 1.000) en handel (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 40.000
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.400
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Oss

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Oss. Ondernemers in Oss overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, OssVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Oss in Noord-Brabant

Oss heeft 3,4% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Oss onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Oss?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Oss. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Oss?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Oss op 1 januari 2026 12.635 bedrijfsvestigingen, ofwel 132 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.225), bouwnijverheid (2.125) en handel (1.870).

Ik heb een productiebedrijf in Oss. Wat vraagt de administratie extra?

Vooral een goede voorraadadministratie en een telling per jaareinde, omdat de waarde van de voorraad de winst bepaalt. Machines en gereedschap worden geactiveerd en afgeschreven. Dat stemmen we in de kennismaking per bedrijf af.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Oss?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Oss?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.