Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Den Bosch

Een boekhouder voor ondernemers in Den Bosch, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Den Bosch, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Den Bosch telde op 1 januari 2026 26.780 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in specialistische zakelijke diensten en financiële dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 11.300 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Den Bosch · cijfers: CBS

Kerncijfers Den BoschCBS
Bedrijfsvestigingen
26.780
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+21,4%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
11.300
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
165
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening25%
  2. handel12%
  3. bouw11%
  4. zorg10%
  5. onderwijs6%

Wie onderneemt er in Den Bosch?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (6.640), handel (3.305) en bouwnijverheid (2.940) de grootste sectoren in Den Bosch. Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: specialistische zakelijke diensten (24,8%, landelijk 20,8%) en financiële dienstverlening (3,2%, landelijk 2,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 22.065 naar 26.780 (+21,4%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 925 naar 1.365.

Vestigingen in Den Bosch per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten6.64024,8%20,8%+37,9%
Handel3.30512,3%12,9%+8,2%
Bouwnijverheid2.94011,0%10,5%+29,8%
Gezondheids- en welzijnszorg2.71510,1%10,6%+21,5%
Onderwijs1.6406,1%5,8%+32,8%
Informatie en communicatie1.5755,9%5,3%+28,0%
Cultuur, sport en recreatie1.5255,7%5,6%+16,9%
Overige dienstverlening1.3805,2%5,4%+23,8%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.3655,1%5,4%+47,6%
Horeca8853,3%3,5%+22,1%
Financiële dienstverlening8453,2%2,8%−44,4%
Industrie7452,8%3,5%+15,5%
Vervoer en opslag4701,8%2,8%+22,1%
Verhuur en handel van onroerend goed4501,7%1,7%+34,3%
Landbouw, bosbouw en visserij2200,8%3,1%+15,8%

aandeel in Den Bosch landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Den Bosch opvallen.

6.640 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 24,8% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Kennisbedrijven verkopen tijd en expertise. Dat maakt de administratie overzichtelijk, maar vraagt om discipline: uren bijhouden, op tijd factureren en betalingen opvolgen. Voor eenmanszaken tellen die uren ook mee voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar.

2021: 4.815 vestigingen, 2026: 6.640. Een verandering van +37,9% in Den Bosch.

845 vestigingen in financiële diensten · 3,2% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Veel financiële diensten, zoals bemiddeling bij verzekeringen en hypotheken, zijn vrijgesteld van btw. Wie naast vrijgestelde ook belaste omzet heeft, houdt die strikt gescheiden, want de btw op kosten is dan maar deels aftrekbaar.

2021: 1.520 vestigingen, 2026: 845. Een verandering van −44,4% in Den Bosch. Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

3.305 vestigingen in handel · 12,3% (landelijk 12,9%)

Handel

Bij handel draait alles om marge: inkoopprijs, verkoopprijs en wat er op voorraad ligt. Wie ook online verkoopt, boekt de omzet van platforms bruto en hun commissie als kosten, en houdt bij EU-verkopen aan consumenten de drempel van € 10.000 per jaar in het oog.

In Den Bosch ging deze sector van 3.055 vestigingen in 2021 naar 3.305 in 2026 (+8,2%).

Zzp’ers in Den Bosch

Zo’n 11.300 inwoners van Den Bosch waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 9.500 (+18,9%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.800), bouwnijverheid (± 2.100) en gezondheids- en welzijnszorg (± 1.200).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 41.600
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.300
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 3.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Den Bosch ligt 9% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Den Bosch

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Den Bosch. Ondernemers in Den Bosch overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, Den BoschVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Den Bosch in Noord-Brabant

Den Bosch heeft 7,1% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Den Bosch onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Den Bosch?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Den Bosch. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Den Bosch?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Den Bosch (officieel 's-Hertogenbosch) op 1 januari 2026 26.780 bedrijfsvestigingen, ofwel 165 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (6.640), handel (3.305) en bouwnijverheid (2.940).

Ik ben financieel adviseur in Den Bosch. Reken ik btw?

Over bemiddeling bij verzekeringen en financiële producten niet: die is vrijgesteld. Advies zonder bemiddeling kan wel belast zijn. Hebt u beide, dan worden ze apart geboekt en is de btw op uw kosten maar deels aftrekbaar.

Gelden in Den Bosch dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Den Bosch dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Den Bosch?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.