Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Eindhoven

Een boekhouder voor ondernemers in Eindhoven, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Eindhoven, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Eindhoven telde op 1 januari 2026 34.670 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en horeca. In 2024 waren er ongeveer 12.900 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Eindhoven · cijfers: CBS

Kerncijfers EindhovenCBS
Bedrijfsvestigingen
34.670
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+25,3%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
12.900
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
139
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening24%
  2. handel13%
  3. zorg10%
  4. ICT en media8%
  5. bouw8%

Wie onderneemt er in Eindhoven?

In Eindhoven tellen specialistische zakelijke diensten (8.265), handel (4.555) en gezondheids- en welzijnszorg (3.385) de meeste vestigingen. Wat Eindhoven onderscheidt van het landelijke beeld: informatie en communicatie (7,9%, landelijk 5,3%), horeca (4,0%, landelijk 3,5%) en specialistische zakelijke diensten (23,8%, landelijk 20,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 27.660 naar 34.670 (+25,3%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 1.175 naar 1.920.

Vestigingen in Eindhoven per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten8.26523,8%20,8%+33,3%
Handel4.55513,1%12,9%+19,6%
Gezondheids- en welzijnszorg3.3859,8%10,6%+29,9%
Informatie en communicatie2.7357,9%5,3%+34,7%
Bouwnijverheid2.6607,7%10,5%+39,6%
Onderwijs2.0555,9%5,8%+28,4%
Cultuur, sport en recreatie2.0405,9%5,6%+17,6%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.9205,5%5,4%+63,4%
Overige dienstverlening1.8005,2%5,4%+24,6%
Horeca1.3854,0%3,5%+23,7%
Industrie1.1003,2%3,5%+18,9%
Vervoer en opslag1.0102,9%2,8%+25,5%
Financiële dienstverlening9702,8%2,8%−44,1%
Verhuur en handel van onroerend goed6151,8%1,7%+39,8%
Landbouw, bosbouw en visserij700,2%3,1%–

aandeel in Eindhoven landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Eindhoven betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

2.735 vestigingen in ict en media · 7,9% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

In ICT en media zijn veel kosten digitaal en buitenlands: software-abonnementen, advertenties, hosting. Staat er geen Nederlandse btw op zo’n factuur, dan geeft u de verlegde btw zelf aan; zakelijke klanten in andere EU-landen factureert u meestal met btw verlegd en met een ICP-opgaaf.

Sinds 2021 kwamen er in Eindhoven 705 vestigingen bij (+34,7%).

1.385 vestigingen in horeca · 4,0% (landelijk 3,5%)

Horeca

In de horeca lopen twee btw-tarieven door elkaar: eten en alcoholvrije dranken vallen onder 9%, alcoholhoudende dranken onder 21%. De kassa-omzet moet daarom per tarief worden geboekt en elke dag aansluiten op pin, contant geld en bezorgplatforms.

Sinds 2021 kwamen er in Eindhoven 265 vestigingen bij (+23,7%).

8.265 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 23,8% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

In de zakelijke dienstverlening is de omzet vaak een paar grote facturen per maand, met weinig inkoop. Dan draait het om tijdig factureren, betalingen bewaken en uren vastleggen; die uren tellen mee voor het urencriterium van 1.225 uur.

In Eindhoven ging deze sector van 6.200 vestigingen in 2021 naar 8.265 in 2026 (+33,3%).

Zzp’ers in Eindhoven

In Eindhoven hadden in 2024 ongeveer 12.900 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 11.000 (+17,3%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 3.100), bouwnijverheid (± 1.700) en gezondheids- en welzijnszorg (± 1.400).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 34.500
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 3.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Het urencriterium (1.225 uur per jaar aan uw onderneming) bepaalt of u de ondernemersaftrekken krijgt. Noteer daarom ook uren voor acquisitie en administratie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Eindhoven ligt 10% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Eindhoven

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Eindhoven net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, EindhovenVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Eindhoven in Noord-Brabant

Eindhoven heeft 9,2% van de 375.535 vestigingen in de provincie Noord-Brabant. In de hele provincie is 61% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 76% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Eindhoven onder KvK-regio Zuid.

Boekhouder in de provincie Noord-Brabant

Ook in Noord-Brabant

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Eindhoven?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Eindhoven: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Eindhoven?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Eindhoven op 1 januari 2026 34.670 bedrijfsvestigingen, ofwel 139 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (8.265), handel (4.555) en gezondheids- en welzijnszorg (3.385).

Ik werk vanuit Eindhoven voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Eindhoven?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Eindhoven?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.