Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Deventer

Een boekhouder voor ondernemers in Deventer, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Deventer, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Deventer telde op 1 januari 2026 13.445 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in gezondheids- en welzijnszorg en informatie en communicatie. In 2024 waren er ongeveer 5.500 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Deventer · cijfers: CBS

Kerncijfers DeventerCBS
Bedrijfsvestigingen
13.445
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+26,0%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.500
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
128
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening22%
  2. handel14%
  3. zorg13%
  4. bouw7%
  5. onderwijs7%

Wie onderneemt er in Deventer?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (3.000), handel (1.900) en gezondheids- en welzijnszorg (1.740) de grootste sectoren in Deventer. Wat Deventer onderscheidt van het landelijke beeld: gezondheids- en welzijnszorg (12,9%, landelijk 10,6%), informatie en communicatie (6,1%, landelijk 5,3%) en onderwijs (6,6%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 10.670 naar 13.445 (+26,0%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide bouwnijverheid: van 660 naar 965.

Vestigingen in Deventer per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.00022,3%20,8%+41,2%
Handel1.90014,1%12,9%+20,3%
Gezondheids- en welzijnszorg1.74012,9%10,6%+27,0%
Bouwnijverheid9657,2%10,5%+46,2%
Onderwijs8906,6%5,8%+34,8%
Informatie en communicatie8206,1%5,3%+37,8%
Cultuur, sport en recreatie8206,1%5,6%+22,4%
Overige dienstverlening7155,3%5,4%+23,3%
Verhuur en overige zakelijke diensten6905,1%5,4%+45,3%
Horeca4653,5%3,5%+19,2%
Industrie4053,0%3,5%+15,7%
Financiële dienstverlening3302,5%2,8%−45,5%
Landbouw, bosbouw en visserij2902,2%3,1%−4,9%
Verhuur en handel van onroerend goed1951,5%1,7%+34,5%
Vervoer en opslag1851,4%2,8%+42,3%

aandeel in Deventer landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Deventer opvallen.

1.740 vestigingen in zorg · 12,9% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Fysiotherapeuten, psychologen, verpleegkundigen en andere zorg-zzp’ers hebben vaak vrijgestelde omzet en soms een deel belaste diensten. Voor de btw telt dat onderscheid; voor de inkomstenbelasting vooral de uren en de vraag of u als ondernemer wordt gezien.

2021: 1.370 vestigingen, 2026: 1.740. Een verandering van +27,0% in Deventer.

820 vestigingen in ict en media · 6,1% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

Webdesigners, developers en mediamakers hebben veel buitenlandse facturen, zoals hosting en software, waarop vaak geen Nederlandse btw staat. Die btw is dan naar u verlegd; omgekeerd factureert u een zakelijke klant in een ander EU-land meestal met btw verlegd.

2021: 595 vestigingen, 2026: 820. Een verandering van +37,8% in Deventer.

890 vestigingen in onderwijs · 6,6% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

In het onderwijs hangt de btw sterk af van het soort les. Erkende beroepsopleidingen, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie, kunnen vrijgesteld zijn; andere cursussen en trainingen zijn meestal belast. Wie beide geeft, splitst de omzet per soort.

In Deventer ging deze sector van 660 vestigingen in 2021 naar 890 in 2026 (+34,8%).

Zzp’ers in Deventer

Zo’n 5.500 inwoners van Deventer waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 4.600 (+19,6%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.200), gezondheids- en welzijnszorg (± 800) en bouwnijverheid (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.500
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.400
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.200
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Deventer

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Deventer net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, DeventerVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Deventer in Overijssel

Deventer heeft 9,0% van de 149.075 vestigingen in de provincie Overijssel. In de hele provincie is 59% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 72% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Deventer onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Overijssel

Ook in Overijssel

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Deventer?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Deventer. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Deventer?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Deventer op 1 januari 2026 13.445 bedrijfsvestigingen, ofwel 128 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.000), handel (1.900) en gezondheids- en welzijnszorg (1.740).

Ik geef les of trainingen in Deventer. Reken ik btw?

Dat hangt af van wat u geeft. Beroepsopleidingen kunnen vrijgesteld zijn, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie; zonder vrijstelling rekent u gewoon btw. In de kennismaking kijken we welke omzet onder welke regel valt.

Wat kost boekhouding in Deventer?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Deventer?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.