Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Zwolle

Ondernemers in Zwolle regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Zwolle.

In het kort Ondernemers in Zwolle laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Zwolle telde op 1 januari 2026 18.240 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in onderwijs en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 6.900 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Zwolle · cijfers: CBS

Kerncijfers ZwolleCBS
Bedrijfsvestigingen
18.240
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+25,7%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
6.900
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
136
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening22%
  2. zorg14%
  3. handel13%
  4. onderwijs8%
  5. cultuur en sport8%

Wie onderneemt er in Zwolle?

De meeste vestigingen in Zwolle zitten in specialistische zakelijke diensten (4.075), gezondheids- en welzijnszorg (2.475) en handel (2.330). Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel onderwijs (8,3%, landelijk 5,8%), cultuur, sport en recreatie (7,8%, landelijk 5,6%) en gezondheids- en welzijnszorg (13,6%, landelijk 10,6%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 14.510 naar 18.240 (+25,7%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 625 naar 965.

Vestigingen in Zwolle per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten4.07522,3%20,8%+40,0%
Gezondheids- en welzijnszorg2.47513,6%10,6%+26,6%
Handel2.33012,8%12,9%+13,1%
Onderwijs1.5108,3%5,8%+34,8%
Cultuur, sport en recreatie1.4257,8%5,6%+28,4%
Informatie en communicatie1.1706,4%5,3%+29,3%
Bouwnijverheid9905,4%10,5%+36,6%
Verhuur en overige zakelijke diensten9655,3%5,4%+54,4%
Overige dienstverlening9205,0%5,4%+26,9%
Horeca5803,2%3,5%+22,1%
Industrie4452,4%3,5%+17,1%
Financiële dienstverlening4102,2%2,8%−48,1%
Vervoer en opslag3952,2%2,8%+33,9%
Verhuur en handel van onroerend goed2751,5%1,7%+37,5%
Landbouw, bosbouw en visserij1700,9%3,1%+9,7%

aandeel in Zwolle landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Zwolle betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

1.510 vestigingen in onderwijs · 8,3% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Zelfstandige docenten, trainers en instructeurs werken met lespakketten, losse lessen en soms subsidies of opleidingsbudgetten van klanten. Of er btw op de factuur moet, hangt af van het soort onderwijs en van een eventuele CRKBO-registratie.

In Zwolle ging deze sector van 1.120 vestigingen in 2021 naar 1.510 in 2026 (+34,8%).

1.425 vestigingen in cultuur en sport · 7,8% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

2021: 1.110 vestigingen, 2026: 1.425. Een verandering van +28,4% in Zwolle.

2.475 vestigingen in zorg · 13,6% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Zorg-zzp’ers en praktijken hebben meestal omzet die vrijgesteld is van btw, mits de zorg medisch is en de zorgverlener de juiste registratie heeft. Komt er coaching, voorlichting of productverkoop bij, dan is dat deel vaak wel belast en wordt het apart gehouden.

Sinds 2021 kwamen er in Zwolle 520 vestigingen bij (+26,6%).

Zzp’ers in Zwolle

Het CBS telde in Zwolle in 2024 ongeveer 6.900 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 5.700 (+21,1%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.700), gezondheids- en welzijnszorg (± 1.000) en bouwnijverheid (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 39.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.700
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.600
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Zwolle

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Zwolle net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, ZwolleVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Zwolle in Overijssel

Zwolle heeft 12,2% van de 149.075 vestigingen in de provincie Overijssel. In de hele provincie is 59% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 72% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Zwolle onder KvK-regio Oost.

Boekhouder in de provincie Overijssel

Ook in Overijssel

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Zwolle?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Zwolle: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Zwolle?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Zwolle op 1 januari 2026 18.240 bedrijfsvestigingen, ofwel 136 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (4.075), gezondheids- en welzijnszorg (2.475) en handel (2.330).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Zwolle. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Gelden in Zwolle dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Zwolle dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Zwolle?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.