Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Hoeksche Waard

Ondernemers in Hoeksche Waard regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Hoeksche Waard.

In het kort Ondernemers in Hoeksche Waard laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Hoeksche Waard telde op 1 januari 2026 12.385 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in financiële dienstverlening en landbouw, bosbouw en visserij. In 2024 waren er ongeveer 5.800 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Hoeksche Waard · cijfers: CBS

Kerncijfers Hoeksche WaardCBS
Bedrijfsvestigingen
12.385
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+23,1%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.800
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
135
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening21%
  2. handel16%
  3. bouw11%
  4. zorg8%
  5. persoonlijke dienstverlening6%

Wie onderneemt er in Hoeksche Waard?

In Hoeksche Waard tellen specialistische zakelijke diensten (2.630), handel (1.945) en bouwnijverheid (1.305) de meeste vestigingen. Wat Hoeksche Waard onderscheidt van het landelijke beeld: financiële dienstverlening (4,1%, landelijk 2,8%), landbouw, bosbouw en visserij (4,0%, landelijk 3,1%) en industrie (4,4%, landelijk 3,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 10.060 naar 12.385 (+23,1%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en handel van onroerend goed: van 205 naar 330.

Vestigingen in Hoeksche Waard per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.63021,2%20,8%+59,4%
Handel1.94515,7%12,9%+15,1%
Bouwnijverheid1.30510,5%10,5%+30,5%
Gezondheids- en welzijnszorg9657,8%10,6%+23,7%
Overige dienstverlening7606,1%5,4%+17,8%
Onderwijs6205,0%5,8%+27,8%
Verhuur en overige zakelijke diensten6054,9%5,4%+53,2%
Industrie5504,4%3,5%+26,4%
Financiële dienstverlening5104,1%2,8%−51,0%
Informatie en communicatie5054,1%5,3%+44,3%
Landbouw, bosbouw en visserij5004,0%3,1%+7,5%
Cultuur, sport en recreatie4103,3%5,6%+20,6%
Vervoer en opslag4053,3%2,8%+35,0%
Verhuur en handel van onroerend goed3302,7%1,7%+61,0%
Horeca2902,3%3,5%+20,8%

aandeel in Hoeksche Waard landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Hoeksche Waard opvallen.

510 vestigingen in financiële diensten · 4,1% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Financiële dienstverleners hebben vaak omzet die vrijgesteld is van btw, zoals bemiddeling bij verzekeringen en kredieten. Daardoor is de btw op kosten niet of maar gedeeltelijk aftrekbaar; een heldere scheiding tussen vrijgestelde en belaste omzet is het startpunt.

Sinds 2021 verdwenen er in Hoeksche Waard per saldo 530 vestigingen (−51,0%). Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

500 vestigingen in landbouw · 4,0% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Bij boeren, tuinders en loonwerkers draait het om grote investeringen, afschrijvingen en subsidies. De landbouwregeling bestaat sinds 2018 niet meer, dus de btw loopt via een gewone aangifte, met aftrek van de btw op machines en materiaal.

Sinds 2021 kwamen er in Hoeksche Waard 35 vestigingen bij (+7,5%).

550 vestigingen in industrie · 4,4% (landelijk 3,5%)

Industrie

In de industrie zit veel geld vast in materiaal en machines. Daarom zijn een betrouwbare voorraadadministratie, een duidelijke kostprijs per product en een investeringsoverzicht met afschrijvingen de drie pijlers onder de jaarcijfers.

2021: 435 vestigingen, 2026: 550. Een verandering van +26,4% in Hoeksche Waard.

Zzp’ers in Hoeksche Waard

Zo’n 5.800 inwoners van Hoeksche Waard waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 4.800 (+20,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.200), bouwnijverheid (± 900) en handel (± 600).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 43.500
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.800
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Hoeksche Waard ligt 14% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Hoeksche Waard

We werken landelijk, dus ook in Hoeksche Waard. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, Hoeksche WaardVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Hoeksche Waard in Zuid-Holland

Hoeksche Waard heeft 2,2% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Hoeksche Waard onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Hoeksche Waard?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Hoeksche Waard. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Hoeksche Waard?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Hoeksche Waard op 1 januari 2026 12.385 bedrijfsvestigingen, ofwel 135 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.630), handel (1.945) en bouwnijverheid (1.305).

Ik heb een productiebedrijf in Hoeksche Waard. Wat vraagt de administratie extra?

Vooral een goede voorraadadministratie en een telling per jaareinde, omdat de waarde van de voorraad de winst bepaalt. Machines en gereedschap worden geactiveerd en afgeschreven. Dat stemmen we in de kennismaking per bedrijf af.

Wat kost boekhouding in Hoeksche Waard?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Hoeksche Waard?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.