Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Westland

Een boekhouder voor ondernemers in Westland, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort Ondernemers in Westland laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Westland telde op 1 januari 2026 19.315 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in landbouw, bosbouw en visserij en bouwnijverheid. In 2024 waren er ongeveer 9.100 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Westland · cijfers: CBS

Kerncijfers WestlandCBS
Bedrijfsvestigingen
19.315
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,3%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
9.100
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
162
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening20%
  2. bouw16%
  3. handel13%
  4. landbouw9%
  5. zorg7%

Wie onderneemt er in Westland?

In Westland tellen specialistische zakelijke diensten (3.875), bouwnijverheid (3.065) en handel (2.490) de meeste vestigingen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel landbouw, bosbouw en visserij (8,6%, landelijk 3,1%), bouwnijverheid (15,9%, landelijk 10,5%) en financiële dienstverlening (3,5%, landelijk 2,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 15.545 naar 19.315 (+24,3%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide specialistische zakelijke diensten: van 2.335 naar 3.875.

Vestigingen in Westland per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.87520,1%20,8%+66,0%
Bouwnijverheid3.06515,9%10,5%+31,5%
Handel2.49012,9%12,9%+12,9%
Landbouw, bosbouw en visserij1.6558,6%3,1%+6,4%
Gezondheids- en welzijnszorg1.4407,5%10,6%+38,5%
Overige dienstverlening1.0305,3%5,4%+21,2%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.0255,3%5,4%+41,4%
Onderwijs8654,5%5,8%+35,2%
Financiële dienstverlening6753,5%2,8%−51,3%
Industrie6403,3%3,5%+18,5%
Informatie en communicatie6403,3%5,3%+36,2%
Cultuur, sport en recreatie5352,8%5,6%+21,6%
Vervoer en opslag5002,6%2,8%+31,6%
Verhuur en handel van onroerend goed4202,2%1,7%+61,5%
Horeca3802,0%3,5%+20,6%

aandeel in Westland landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Westland opvallen.

1.655 vestigingen in landbouw · 8,6% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Op het platteland zijn agrarische bedrijven vaak familiebedrijven, soms als vof of maatschap. Grond, gebouwen en machines staan voor grote bedragen op de balans en worden over vele jaren afgeschreven; subsidies en pachtinkomsten worden apart geboekt van de gewone omzet.

Sinds 2021 kwamen er in Westland 100 vestigingen bij (+6,4%).

3.065 vestigingen in bouw · 15,9% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Aannemers, schilders, installateurs en klussers krijgen vaak te maken met verlegde btw: als onderaannemer zet u “btw verlegd” op de factuur, als hoofdaannemer geeft u de verlegde btw zelf aan in rubriek 2a. Daarnaast spelen termijnfacturen, meerwerk en materiaal per project.

2021: 2.330 vestigingen, 2026: 3.065. Een verandering van +31,5% in Westland.

675 vestigingen in financiële diensten · 3,5% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Bij financieel adviseurs en bemiddelaars komt de omzet vaak binnen als provisie, met specificaties van maatschappijen. Bemiddeling bij verzekeringen is vrijgesteld van btw; advies zonder bemiddeling kan wel belast zijn. Die twee worden apart geboekt.

In Westland ging deze sector van 1.385 vestigingen in 2021 naar 675 in 2026 (−51,3%). Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Zzp’ers in Westland

Zo’n 9.100 inwoners van Westland waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 7.300 (+24,7%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 2.100), specialistische zakelijke diensten (± 1.700) en landbouw, bosbouw en visserij (± 900).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 44.800
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.500
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 3.100
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Westland ligt 17% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Westland

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Westland. Ondernemers in Westland overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, WestlandVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Westland in Zuid-Holland

Westland heeft 3,4% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Westland onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Westland?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Westland. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Westland?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Westland op 1 januari 2026 19.315 bedrijfsvestigingen, ofwel 162 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.875), bouwnijverheid (3.065) en handel (2.490).

Ik ben financieel adviseur in Westland. Reken ik btw?

Over bemiddeling bij verzekeringen en financiële producten niet: die is vrijgesteld. Advies zonder bemiddeling kan wel belast zijn. Hebt u beide, dan worden ze apart geboekt en is de btw op uw kosten maar deels aftrekbaar.

Wat kost boekhouding in Westland?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Westland?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.