Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Dordrecht

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Dordrecht. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort Ondernemers in Dordrecht laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Dordrecht telde op 1 januari 2026 16.725 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in vervoer en opslag en bouwnijverheid. In 2024 waren er ongeveer 7.400 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Dordrecht · cijfers: CBS

Kerncijfers DordrechtCBS
Bedrijfsvestigingen
16.725
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+30,8%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
7.400
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
136
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening19%
  2. bouw15%
  3. handel14%
  4. zorg11%
  5. overige zakelijke diensten6%

Wie onderneemt er in Dordrecht?

De meeste vestigingen in Dordrecht zitten in specialistische zakelijke diensten (3.145), bouwnijverheid (2.495) en handel (2.285). Sterker vertegenwoordigd dan gemiddeld: vervoer en opslag (4,2%, landelijk 2,8%) en bouwnijverheid (14,9%, landelijk 10,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 12.785 naar 16.725 (+30,8%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 590 naar 990.

Vestigingen in Dordrecht per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.14518,8%20,8%+47,3%
Bouwnijverheid2.49514,9%10,5%+49,0%
Handel2.28513,7%12,9%+20,3%
Gezondheids- en welzijnszorg1.89511,3%10,6%+34,9%
Verhuur en overige zakelijke diensten9905,9%5,4%+67,8%
Onderwijs9805,9%5,8%+37,1%
Overige dienstverlening8705,2%5,4%+22,5%
Cultuur, sport en recreatie7654,6%5,6%+22,4%
Informatie en communicatie7454,5%5,3%+40,6%
Vervoer en opslag7054,2%2,8%+36,9%
Industrie6403,8%3,5%+28,0%
Horeca4252,5%3,5%+21,4%
Financiële dienstverlening3652,2%2,8%−53,2%
Verhuur en handel van onroerend goed2751,6%1,7%+41,0%
Landbouw, bosbouw en visserij900,5%3,1%–

aandeel in Dordrecht landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Dordrecht betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

705 vestigingen in vervoer · 4,2% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

In vervoer en logistiek gaat het om ritten, brandstof, onderhoud en vaak een bestelauto of vrachtwagen op de balans. Wilt u aantonen dat een bestelauto niet privé wordt gebruikt, dan is een sluitende rittenregistratie nodig; voor vervoer over de grens gelden eigen btw-regels.

Sinds 2021 kwamen er in Dordrecht 190 vestigingen bij (+36,9%).

2.495 vestigingen in bouw · 14,9% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Bouwbedrijven werken met offertes, termijnen en meerwerk, en vaak met onderaannemers. Bij onderaanneming wordt de btw verlegd naar de aannemer, dus de factuur van een onderaannemer heeft geen btw; voor werk bij particulieren geldt het gewone tarief, en voor het arbeidsdeel van schilderen en stukadoren aan oudere woningen 9%.

2021: 1.675 vestigingen, 2026: 2.495. Een verandering van +49,0% in Dordrecht.

3.145 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 18,8% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Adviseurs, consultants, ontwerpers, vertalers en andere kennisprofessionals werken meestal per uur of per opdracht. Een nette urenregistratie telt dubbel: voor de facturen én voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar dat bij de zelfstandigenaftrek hoort.

2021: 2.135 vestigingen, 2026: 3.145. Een verandering van +47,3% in Dordrecht.

Zzp’ers in Dordrecht

In Dordrecht hadden in 2024 ongeveer 7.400 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 5.600 (+32,1%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.700), specialistische zakelijke diensten (± 1.300) en gezondheids- en welzijnszorg (± 800).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 39.300
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.500
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.500
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Dordrecht

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Dordrecht net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, DordrechtVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Dordrecht in Zuid-Holland

Dordrecht heeft 3,0% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Dordrecht onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Dordrecht?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Dordrecht. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Dordrecht?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Dordrecht op 1 januari 2026 16.725 bedrijfsvestigingen, ofwel 136 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.145), bouwnijverheid (2.495) en handel (2.285).

Ik ben adviseur of consultant in Dordrecht. Wat moet ik bijhouden?

Uw facturen, kosten en een urenregistratie. Die uren zijn belangrijk voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar bij de zelfstandigenaftrek. Werkt u voor ondernemers in een ander EU-land, dan factureert u meestal met btw verlegd.

Gelden in Dordrecht dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Dordrecht dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Dordrecht?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.