Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Den Haag

Ondernemers in Den Haag regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Den Haag.

In het kort Ondernemers in Den Haag laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Den Haag telde op 1 januari 2026 101.385 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in bouwnijverheid en landbouw, bosbouw en visserij. In 2024 waren er ongeveer 52.400 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Den Haag · cijfers: CBS

Kerncijfers Den HaagCBS
Bedrijfsvestigingen
101.385
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+31,1%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
52.400
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
178
landelijk 144
  1. bouw19%
  2. zakelijke dienstverlening18%
  3. zorg11%
  4. handel9%
  5. overige zakelijke diensten6%

Wie onderneemt er in Den Haag?

De meeste vestigingen in Den Haag zitten in bouwnijverheid (19.770), specialistische zakelijke diensten (18.635) en gezondheids- en welzijnszorg (10.785). Wat Den Haag onderscheidt van het landelijke beeld: bouwnijverheid (19,5%, landelijk 10,5%), landbouw, bosbouw en visserij (3,6%, landelijk 3,1%) en verhuur en overige zakelijke diensten (6,1%, landelijk 5,4%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 77.335 naar 101.385 (+31,1%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 1.830 naar 2.940.

Vestigingen in Den Haag per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Bouwnijverheid19.77019,5%10,5%+45,5%
Specialistische zakelijke diensten18.63518,4%20,8%+33,1%
Gezondheids- en welzijnszorg10.78510,6%10,6%+40,6%
Handel9.1609,0%12,9%+15,4%
Verhuur en overige zakelijke diensten6.2006,1%5,4%+60,0%
Onderwijs5.9555,9%5,8%+44,4%
Cultuur, sport en recreatie5.7305,7%5,6%+21,3%
Informatie en communicatie5.0605,0%5,3%+36,4%
Overige dienstverlening4.4454,4%5,4%+15,2%
Landbouw, bosbouw en visserij3.6703,6%3,1%+18,6%
Horeca3.5853,5%3,5%+21,9%
Vervoer en opslag2.9402,9%2,8%+60,7%
Industrie1.8601,8%3,5%+33,8%
Financiële dienstverlening1.7601,7%2,8%−42,4%
Verhuur en handel van onroerend goed1.3751,4%1,7%+22,2%

aandeel in Den Haag landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Den Haag betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

19.770 vestigingen in bouw · 19,5% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Aannemers, schilders, installateurs en klussers krijgen vaak te maken met verlegde btw: als onderaannemer zet u “btw verlegd” op de factuur, als hoofdaannemer geeft u de verlegde btw zelf aan in rubriek 2a. Daarnaast spelen termijnfacturen, meerwerk en materiaal per project.

In Den Haag ging deze sector van 13.585 vestigingen in 2021 naar 19.770 in 2026 (+45,5%).

3.670 vestigingen in landbouw · 3,6% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Bij boeren, tuinders en loonwerkers draait het om grote investeringen, afschrijvingen en subsidies. De landbouwregeling bestaat sinds 2018 niet meer, dus de btw loopt via een gewone aangifte, met aftrek van de btw op machines en materiaal.

2021: 3.095 vestigingen, 2026: 3.670. Een verandering van +18,6% in Den Haag.

6.200 vestigingen in overige zakelijke diensten · 6,1% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Schoonmaakbedrijven, hoveniers in onderhoud, beveiligers en verhuurders van materiaal factureren vaak per contract of per uur. Met medewerkers in dienst komt er loonadministratie bij, en per opdrachtgever moet duidelijk zijn wat er is gedaan.

Sinds 2021 kwamen er in Den Haag 2.325 vestigingen bij (+60,0%).

Zzp’ers in Den Haag

In Den Haag hadden in 2024 ongeveer 52.400 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 38.100 (+37,5%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 15.500), specialistische zakelijke diensten (± 8.400) en gezondheids- en welzijnszorg (± 5.000).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 34.900
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 7.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 7.400
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Het mediane zzp-inkomen in Den Haag ligt 9% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Den Haag

We werken landelijk, dus ook in Den Haag. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, Den HaagVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Den Haag in Zuid-Holland

Den Haag heeft 18,0% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Den Haag onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Den Haag?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Den Haag. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Den Haag?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Den Haag (officieel 's-Gravenhage) op 1 januari 2026 101.385 bedrijfsvestigingen, ofwel 178 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn bouwnijverheid (19.770), specialistische zakelijke diensten (18.635) en gezondheids- en welzijnszorg (10.785).

Ik heb een schoonmaak- of dienstverleningsbedrijf in Den Haag. Waar let ik op?

Leg per opdrachtgever het contract en de gewerkte uren vast en factureer op vaste momenten. Met personeel in dienst komt er een loonadministratie bij; ook dat stemmen we in de kennismaking af.

Gelden in Den Haag dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Den Haag dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Den Haag?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.