Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Delft

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Delft. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Delft, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Delft telde op 1 januari 2026 13.870 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en horeca. In 2024 waren er ongeveer 5.500 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Delft · cijfers: CBS

Kerncijfers DelftCBS
Bedrijfsvestigingen
13.870
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+26,6%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.500
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
126
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening24%
  2. zorg11%
  3. handel10%
  4. bouw9%
  5. ICT en media9%

Wie onderneemt er in Delft?

In Delft tellen specialistische zakelijke diensten (3.390), gezondheids- en welzijnszorg (1.465) en handel (1.380) de meeste vestigingen. Wat Delft onderscheidt van het landelijke beeld: informatie en communicatie (8,9%, landelijk 5,3%), horeca (5,1%, landelijk 3,5%) en onderwijs (7,0%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 10.955 naar 13.870 (+26,6%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 390 naar 750.

Vestigingen in Delft per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.39024,4%20,8%+24,6%
Gezondheids- en welzijnszorg1.46510,6%10,6%+32,6%
Handel1.3809,9%12,9%+16,9%
Bouwnijverheid1.2659,1%10,5%+31,8%
Informatie en communicatie1.2408,9%5,3%+31,2%
Onderwijs9707,0%5,8%+35,7%
Cultuur, sport en recreatie8055,8%5,6%+26,8%
Verhuur en overige zakelijke diensten7505,4%5,4%+92,3%
Horeca7055,1%3,5%+46,9%
Overige dienstverlening6154,4%5,4%+24,2%
Industrie3952,8%3,5%+14,5%
Vervoer en opslag3602,6%2,8%+44,0%
Financiële dienstverlening2201,6%2,8%−50,6%
Verhuur en handel van onroerend goed1701,2%1,7%+21,4%
Landbouw, bosbouw en visserij900,6%3,1%−10,0%

aandeel in Delft landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Delft de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

1.240 vestigingen in ict en media · 8,9% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

Webdesigners, developers en mediamakers hebben veel buitenlandse facturen, zoals hosting en software, waarop vaak geen Nederlandse btw staat. Die btw is dan naar u verlegd; omgekeerd factureert u een zakelijke klant in een ander EU-land meestal met btw verlegd.

2021: 945 vestigingen, 2026: 1.240. Een verandering van +31,2% in Delft.

705 vestigingen in horeca · 5,1% (landelijk 3,5%)

Horeca

Restaurants, cafés, lunchrooms en foodtrucks werken met dagomzet uit de kassa, inkoop van verse waren en vaak personeel. Belangrijk is de splitsing tussen 9% (eten, alcoholvrije dranken) en 21% (alcohol), en een kas die elke dag klopt.

2021: 480 vestigingen, 2026: 705. Een verandering van +46,9% in Delft.

970 vestigingen in onderwijs · 7,0% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Beroepsopleidingen kunnen vrijgesteld zijn van btw, bijvoorbeeld met een CRKBO-registratie; zonder vrijstelling rekent u gewoon btw. Trainers, docenten en rijinstructeurs hebben daardoor soms vrijgestelde en belaste omzet naast elkaar.

In Delft ging deze sector van 715 vestigingen in 2021 naar 970 in 2026 (+35,7%).

Zzp’ers in Delft

Het CBS telde in Delft in 2024 ongeveer 5.500 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 4.400 (+25,0%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.300), bouwnijverheid (± 1.000) en gezondheids- en welzijnszorg (± 700).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 34.300
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.000
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.100
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Delft ligt 10% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Delft

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Delft net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, DelftVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Delft in Zuid-Holland

Delft heeft 2,5% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Delft onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Delft?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Delft. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Delft?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Delft op 1 januari 2026 13.870 bedrijfsvestigingen, ofwel 126 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.390), gezondheids- en welzijnszorg (1.465) en handel (1.380).

Ik werk vanuit Delft voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Delft?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Delft?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.