Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Alphen aan den Rijn

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Alphen aan den Rijn. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort Ondernemers in Alphen aan den Rijn laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Alphen aan den Rijn telde op 1 januari 2026 15.785 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in landbouw, bosbouw en visserij en bouwnijverheid. In 2024 waren er ongeveer 7.400 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Alphen aan den Rijn · cijfers: CBS

Kerncijfers Alphen aan den RijnCBS
Bedrijfsvestigingen
15.785
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+23,5%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
7.400
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
135
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening20%
  2. handel14%
  3. bouw12%
  4. zorg10%
  5. overige zakelijke diensten6%

Wie onderneemt er in Alphen aan den Rijn?

De meeste vestigingen in Alphen aan den Rijn zitten in specialistische zakelijke diensten (3.120), handel (2.165) en bouwnijverheid (1.925). Wat Alphen aan den Rijn onderscheidt van het landelijke beeld: landbouw, bosbouw en visserij (5,0%, landelijk 3,1%) en bouwnijverheid (12,2%, landelijk 10,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 12.785 naar 15.785 (+23,5%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en handel van onroerend goed: van 155 naar 260.

Vestigingen in Alphen aan den Rijn per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.12019,8%20,8%+35,4%
Handel2.16513,7%12,9%+16,7%
Bouwnijverheid1.92512,2%10,5%+32,3%
Gezondheids- en welzijnszorg1.5059,5%10,6%+35,0%
Verhuur en overige zakelijke diensten9456,0%5,4%+40,0%
Onderwijs9055,7%5,8%+37,1%
Informatie en communicatie8855,6%5,3%+35,1%
Overige dienstverlening8455,4%5,4%+20,7%
Landbouw, bosbouw en visserij7855,0%3,1%−0,6%
Cultuur, sport en recreatie6203,9%5,6%+36,3%
Industrie5703,6%3,5%+16,3%
Financiële dienstverlening4602,9%2,8%−47,1%
Vervoer en opslag4102,6%2,8%+57,7%
Horeca3452,2%3,5%+16,9%
Verhuur en handel van onroerend goed2601,6%1,7%+67,7%

aandeel in Alphen aan den Rijn landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Alphen aan den Rijn betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

785 vestigingen in landbouw · 5,0% (landelijk 3,1%)

Landbouw, bosbouw en visserij

Agrarische ondernemers investeren veel in machines, stallen en grond, en werken met subsidies en soms pachtcontracten. Sinds de landbouwregeling in 2018 verdween, doen ook zij gewoon btw-aangifte; afschrijvingen en investeringen bepalen hier sterk de winst.

In Alphen aan den Rijn ging deze sector van 790 vestigingen in 2021 naar 785 in 2026 (−0,6%).

1.925 vestigingen in bouw · 12,2% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

Bouwbedrijven werken met offertes, termijnen en meerwerk, en vaak met onderaannemers. Bij onderaanneming wordt de btw verlegd naar de aannemer, dus de factuur van een onderaannemer heeft geen btw; voor werk bij particulieren geldt het gewone tarief, en voor het arbeidsdeel van schilderen en stukadoren aan oudere woningen 9%.

In Alphen aan den Rijn ging deze sector van 1.455 vestigingen in 2021 naar 1.925 in 2026 (+32,3%).

3.120 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 19,8% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Kennisbedrijven verkopen tijd en expertise. Dat maakt de administratie overzichtelijk, maar vraagt om discipline: uren bijhouden, op tijd factureren en betalingen opvolgen. Voor eenmanszaken tellen die uren ook mee voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar.

In Alphen aan den Rijn ging deze sector van 2.305 vestigingen in 2021 naar 3.120 in 2026 (+35,4%).

Zzp’ers in Alphen aan den Rijn

Het CBS telde in Alphen aan den Rijn in 2024 ongeveer 7.400 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 6.300 (+17,5%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.400), specialistische zakelijke diensten (± 1.400) en gezondheids- en welzijnszorg (± 700).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 43.100
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.800
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.800
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Alphen aan den Rijn ligt 13% boven het landelijke. Bij hogere winsten komt de vraag eenmanszaak of BV eerder op tafel; dat is maatwerk voor de kennismaking.

Zo werken we met ondernemers in Alphen aan den Rijn

We werken landelijk, dus ook in Alphen aan den Rijn. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Bouw BV, Alphen aan den RijnVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Tegelwerk badkamer, onderaanneming (btw verlegd)€ 2.480,00
Voegwerk en kitten, 6 uur × € 52,50€ 315,00
Btw 0%€ 0,00
Totaal€ 2.795,00

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Alphen aan den Rijn in Zuid-Holland

Alphen aan den Rijn heeft 2,8% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Alphen aan den Rijn onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Alphen aan den Rijn?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Alphen aan den Rijn. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Alphen aan den Rijn?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Alphen aan den Rijn op 1 januari 2026 15.785 bedrijfsvestigingen, ofwel 135 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.120), handel (2.165) en bouwnijverheid (1.925).

Ik werk als onderaannemer in de bouw in Alphen aan den Rijn. Reken ik btw?

In de regel niet: als onderaannemer factureert u zonder btw, met “btw verlegd” en het btw-nummer van de aannemer. Die omzet hoort in rubriek 1e van uw aangifte. Voor particuliere klanten rekent u wel gewoon btw. In de pakketten waarin alles geregeld is, controleert ons vaste partnerkantoor dit elk kwartaal.

Gelden in Alphen aan den Rijn dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Alphen aan den Rijn dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Alphen aan den Rijn?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.