Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Rotterdam

Een boekhouder voor ondernemers in Rotterdam, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Rotterdam, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Rotterdam telde op 1 januari 2026 110.815 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in vervoer en opslag en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 46.300 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Rotterdam · cijfers: CBS

Kerncijfers RotterdamCBS
Bedrijfsvestigingen
110.815
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+32,1%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
46.300
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
164
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening21%
  2. zorg12%
  3. handel12%
  4. bouw11%
  5. cultuur en sport7%

Wie onderneemt er in Rotterdam?

In Rotterdam tellen specialistische zakelijke diensten (23.145), gezondheids- en welzijnszorg (13.335) en handel (12.835) de meeste vestigingen. Wat Rotterdam onderscheidt van het landelijke beeld: vervoer en opslag (4,6%, landelijk 2,8%), cultuur, sport en recreatie (7,0%, landelijk 5,6%) en verhuur en overige zakelijke diensten (6,4%, landelijk 5,4%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 83.890 naar 110.815 (+32,1%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 4.100 naar 7.095.

Vestigingen in Rotterdam per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten23.14520,9%20,8%+35,4%
Gezondheids- en welzijnszorg13.33512,0%10,6%+53,8%
Handel12.83511,6%12,9%+21,3%
Bouwnijverheid12.39011,2%10,5%+46,6%
Cultuur, sport en recreatie7.7757,0%5,6%+19,2%
Verhuur en overige zakelijke diensten7.0956,4%5,4%+73,0%
Onderwijs6.2005,6%5,8%+38,2%
Informatie en communicatie6.0805,5%5,3%+35,1%
Vervoer en opslag5.0854,6%2,8%+39,9%
Overige dienstverlening4.8404,4%5,4%+26,5%
Horeca4.2103,8%3,5%+34,1%
Industrie3.3303,0%3,5%+21,3%
Financiële dienstverlening2.1251,9%2,8%−48,5%
Verhuur en handel van onroerend goed1.4351,3%1,7%+31,1%
Landbouw, bosbouw en visserij4100,4%3,1%−10,9%

aandeel in Rotterdam landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Rotterdam de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

5.085 vestigingen in vervoer · 4,6% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

Een transport- of koeriersbedrijf leeft van ritten en kilometers. Brandstof, onderhoud, verzekering en lease per voertuig apart boeken laat zien wat een rit echt kost, en een rittenregistratie onderbouwt dat een bestelauto alleen zakelijk wordt gebruikt.

Sinds 2021 kwamen er in Rotterdam 1.450 vestigingen bij (+39,9%).

7.775 vestigingen in cultuur en sport · 7,0% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

2021: 6.520 vestigingen, 2026: 7.775. Een verandering van +19,2% in Rotterdam.

7.095 vestigingen in overige zakelijke diensten · 6,4% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Schoonmaakbedrijven, hoveniers in onderhoud, beveiligers en verhuurders van materiaal factureren vaak per contract of per uur. Met medewerkers in dienst komt er loonadministratie bij, en per opdrachtgever moet duidelijk zijn wat er is gedaan.

Sinds 2021 kwamen er in Rotterdam 2.995 vestigingen bij (+73,0%).

Zzp’ers in Rotterdam

In Rotterdam hadden in 2024 ongeveer 46.300 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 34.100 (+35,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 9.400), bouwnijverheid (± 8.800) en gezondheids- en welzijnszorg (± 5.800).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 36.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 7.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 8.200
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Rotterdam

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Rotterdam. Ondernemers in Rotterdam overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, RotterdamVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Rotterdam in Zuid-Holland

Rotterdam heeft 19,7% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Rotterdam onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Rotterdam?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Rotterdam. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Rotterdam?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Rotterdam op 1 januari 2026 110.815 bedrijfsvestigingen, ofwel 164 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (23.145), gezondheids- en welzijnszorg (13.335) en handel (12.835).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Rotterdam. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost boekhouding in Rotterdam?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Rotterdam?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.