Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Zoetermeer

Een boekhouder voor ondernemers in Zoetermeer, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Zoetermeer, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Zoetermeer telde op 1 januari 2026 15.755 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en vervoer en opslag. In 2024 waren er ongeveer 6.800 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Zoetermeer · cijfers: CBS

Kerncijfers ZoetermeerCBS
Bedrijfsvestigingen
15.755
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+30,4%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
6.800
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
120
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening19%
  2. handel14%
  3. zorg13%
  4. bouw12%
  5. onderwijs7%

Wie onderneemt er in Zoetermeer?

In Zoetermeer tellen specialistische zakelijke diensten (2.990), handel (2.155) en gezondheids- en welzijnszorg (2.040) de meeste vestigingen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel informatie en communicatie (6,9%, landelijk 5,3%), vervoer en opslag (3,5%, landelijk 2,8%) en gezondheids- en welzijnszorg (12,9%, landelijk 10,6%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 12.085 naar 15.755 (+30,4%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 300 naar 550.

Vestigingen in Zoetermeer per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.99019,0%20,8%+29,7%
Handel2.15513,7%12,9%+24,2%
Gezondheids- en welzijnszorg2.04012,9%10,6%+36,9%
Bouwnijverheid1.83011,6%10,5%+50,0%
Onderwijs1.1107,0%5,8%+25,4%
Informatie en communicatie1.0856,9%5,3%+34,0%
Overige dienstverlening1.0006,3%5,4%+21,2%
Verhuur en overige zakelijke diensten9956,3%5,4%+61,8%
Cultuur, sport en recreatie5803,7%5,6%+19,6%
Vervoer en opslag5503,5%2,8%+83,3%
Industrie4002,5%3,5%+33,3%
Horeca3802,4%3,5%+26,7%
Financiële dienstverlening3202,0%2,8%−44,8%
Verhuur en handel van onroerend goed1801,1%1,7%+50,0%
Landbouw, bosbouw en visserij900,6%3,1%–

aandeel in Zoetermeer landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Zoetermeer de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

1.085 vestigingen in ict en media · 6,9% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

Webdesigners, developers en mediamakers hebben veel buitenlandse facturen, zoals hosting en software, waarop vaak geen Nederlandse btw staat. Die btw is dan naar u verlegd; omgekeerd factureert u een zakelijke klant in een ander EU-land meestal met btw verlegd.

2021: 810 vestigingen, 2026: 1.085. Een verandering van +34,0% in Zoetermeer.

550 vestigingen in vervoer · 3,5% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

Een transport- of koeriersbedrijf leeft van ritten en kilometers. Brandstof, onderhoud, verzekering en lease per voertuig apart boeken laat zien wat een rit echt kost, en een rittenregistratie onderbouwt dat een bestelauto alleen zakelijk wordt gebruikt.

In Zoetermeer ging deze sector van 300 vestigingen in 2021 naar 550 in 2026 (+83,3%).

2.040 vestigingen in zorg · 12,9% (landelijk 10,6%)

Gezondheids- en welzijnszorg

Fysiotherapeuten, psychologen, verpleegkundigen en andere zorg-zzp’ers hebben vaak vrijgestelde omzet en soms een deel belaste diensten. Voor de btw telt dat onderscheid; voor de inkomstenbelasting vooral de uren en de vraag of u als ondernemer wordt gezien.

In Zoetermeer ging deze sector van 1.490 vestigingen in 2021 naar 2.040 in 2026 (+36,9%).

Zzp’ers in Zoetermeer

Het CBS telde in Zoetermeer in 2024 ongeveer 6.800 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 5.400 (+25,9%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.400), specialistische zakelijke diensten (± 1.200) en gezondheids- en welzijnszorg (± 900).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.900
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.400
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.300
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Zoetermeer

We werken landelijk, dus ook in Zoetermeer. U spreekt ons wanneer het u uitkomt: een videogesprek, een belletje of een WhatsApp-bericht. Ons vaste partnerkantoor verwerkt de administratie en verzorgt de aangiftes.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, ZoetermeerVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Zoetermeer in Zuid-Holland

Zoetermeer heeft 2,8% van de 563.050 vestigingen in de provincie Zuid-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Zoetermeer onder KvK-regio Zuidwest.

Boekhouder in de provincie Zuid-Holland

Ook in Zuid-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Zoetermeer?

Ja. Alles gaat op afstand en dus makkelijk vanuit Zoetermeer: bonnetjes en facturen levert u digitaal aan, vragen stelt u via WhatsApp of telefoon, en een kennismaking doen we per video. De administratie en de aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Zoetermeer?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Zoetermeer op 1 januari 2026 15.755 bedrijfsvestigingen, ofwel 120 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.990), handel (2.155) en gezondheids- en welzijnszorg (2.040).

Ik werk vanuit Zoetermeer voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost boekhouding in Zoetermeer?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Zoetermeer?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.