Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Amstelveen

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Amstelveen. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort Ondernemers in Amstelveen laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Amstelveen telde op 1 januari 2026 14.825 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en financiële dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 6.300 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Amstelveen · cijfers: CBS

Kerncijfers AmstelveenCBS
Bedrijfsvestigingen
14.825
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+29,2%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
6.300
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
155
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening27%
  2. handel12%
  3. zorg11%
  4. ICT en media8%
  5. onderwijs7%

Wie onderneemt er in Amstelveen?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (3.990), handel (1.815) en gezondheids- en welzijnszorg (1.615) de grootste sectoren in Amstelveen. Wat Amstelveen onderscheidt van het landelijke beeld: informatie en communicatie (8,1%, landelijk 5,3%), financiële dienstverlening (3,8%, landelijk 2,8%) en specialistische zakelijke diensten (26,9%, landelijk 20,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 11.475 naar 14.825 (+29,2%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 290 naar 465.

Vestigingen in Amstelveen per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten3.99026,9%20,8%+42,2%
Handel1.81512,2%12,9%+26,5%
Gezondheids- en welzijnszorg1.61510,9%10,6%+30,8%
Informatie en communicatie1.2008,1%5,3%+45,5%
Onderwijs1.0657,2%5,8%+41,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten8205,5%5,4%+47,7%
Cultuur, sport en recreatie7455,0%5,6%+19,2%
Bouwnijverheid6804,6%10,5%+36,0%
Overige dienstverlening6304,2%5,4%+21,2%
Financiële dienstverlening5653,8%2,8%−44,6%
Horeca5253,5%3,5%+59,1%
Vervoer en opslag4653,1%2,8%+60,3%
Verhuur en handel van onroerend goed3352,3%1,7%+26,4%
Industrie2651,8%3,5%+20,5%
Landbouw, bosbouw en visserij800,5%3,1%–

aandeel in Amstelveen landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Per sector verschilt waar het in de administratie om draait. Dit zijn de punten voor de sectoren die in Amstelveen opvallen.

1.200 vestigingen in ict en media · 8,1% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

Webdesigners, developers en mediamakers hebben veel buitenlandse facturen, zoals hosting en software, waarop vaak geen Nederlandse btw staat. Die btw is dan naar u verlegd; omgekeerd factureert u een zakelijke klant in een ander EU-land meestal met btw verlegd.

2021: 825 vestigingen, 2026: 1.200. Een verandering van +45,5% in Amstelveen.

565 vestigingen in financiële diensten · 3,8% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Veel financiële diensten, zoals bemiddeling bij verzekeringen en hypotheken, zijn vrijgesteld van btw. Wie naast vrijgestelde ook belaste omzet heeft, houdt die strikt gescheiden, want de btw op kosten is dan maar deels aftrekbaar.

In Amstelveen ging deze sector van 1.020 vestigingen in 2021 naar 565 in 2026 (−44,6%). Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

3.990 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 26,9% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Adviseurs, consultants, ontwerpers, vertalers en andere kennisprofessionals werken meestal per uur of per opdracht. Een nette urenregistratie telt dubbel: voor de facturen én voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar dat bij de zelfstandigenaftrek hoort.

2021: 2.805 vestigingen, 2026: 3.990. Een verandering van +42,2% in Amstelveen.

Zzp’ers in Amstelveen

Zo’n 6.300 inwoners van Amstelveen waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 5.300 (+18,9%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.800), gezondheids- en welzijnszorg (± 700) en handel (± 500).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 40.400
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.300
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.000
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Amstelveen

BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Amstelveen. Ondernemers in Amstelveen overleggen met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video. Het verwerken en de aangiftes doet ons vaste partnerkantoor.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, AmstelveenVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Amstelveen in Noord-Holland

Amstelveen heeft 2,8% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Amstelveen onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Amstelveen?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Amstelveen. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Amstelveen?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Amstelveen op 1 januari 2026 14.825 bedrijfsvestigingen, ofwel 155 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (3.990), handel (1.815) en gezondheids- en welzijnszorg (1.615).

Ik werk vanuit Amstelveen voor klanten in het buitenland. Hoe zit het met btw?

Levert u een dienst aan een ondernemer in een ander EU-land, dan is de btw meestal naar die klant verlegd. U vermeldt dan zijn btw-nummer op de factuur, en de dienst hoort in de opgaaf intracommunautaire prestaties (ICP). Voor klanten buiten de EU gelden andere regels; die bespreken we in de kennismaking.

Wat kost boekhouding in Amstelveen?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Amstelveen?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.