Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Amsterdam

Voor zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Amsterdam. We werken landelijk, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Uw administratie en aangiftes verzorgt ons vaste partnerkantoor.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Amsterdam, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Amsterdam telde op 1 januari 2026 216.360 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in cultuur, sport en recreatie en informatie en communicatie. In 2024 waren er ongeveer 87.600 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Amsterdam · cijfers: CBS

Kerncijfers AmsterdamCBS
Bedrijfsvestigingen
216.360
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+29,2%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
87.600
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
230
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening25%
  2. cultuur en sport11%
  3. handel9%
  4. zorg9%
  5. ICT en media9%

Wie onderneemt er in Amsterdam?

De meeste vestigingen in Amsterdam zitten in specialistische zakelijke diensten (54.560), cultuur, sport en recreatie (23.585) en handel (20.175). Wat Amsterdam onderscheidt van het landelijke beeld: cultuur, sport en recreatie (10,9%, landelijk 5,6%), informatie en communicatie (8,6%, landelijk 5,3%) en horeca (5,5%, landelijk 3,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 167.495 naar 216.360 (+29,2%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en overige zakelijke diensten: van 7.395 naar 12.230.

Vestigingen in Amsterdam per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten54.56025,2%20,8%+33,9%
Cultuur, sport en recreatie23.58510,9%5,6%+15,6%
Handel20.1759,3%12,9%+21,5%
Gezondheids- en welzijnszorg19.2008,9%10,6%+40,2%
Informatie en communicatie18.5558,6%5,3%+33,9%
Onderwijs13.1956,1%5,8%+38,6%
Verhuur en overige zakelijke diensten12.2305,7%5,4%+65,4%
Horeca11.8055,5%3,5%+43,4%
Bouwnijverheid10.7155,0%10,5%+41,9%
Vervoer en opslag9.4454,4%2,8%+46,2%
Overige dienstverlening8.3803,9%5,4%+26,9%
Financiële dienstverlening5.6452,6%2,8%−42,5%
Industrie4.1701,9%3,5%+32,0%
Verhuur en handel van onroerend goed3.9151,8%1,7%+37,4%
Landbouw, bosbouw en visserij2450,1%3,1%+96,0%

aandeel in Amsterdam landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Amsterdam de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

23.585 vestigingen in cultuur en sport · 10,9% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

Sinds 2021 kwamen er in Amsterdam 3.185 vestigingen bij (+15,6%).

18.555 vestigingen in ict en media · 8,6% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

In ICT en media zijn veel kosten digitaal en buitenlands: software-abonnementen, advertenties, hosting. Staat er geen Nederlandse btw op zo’n factuur, dan geeft u de verlegde btw zelf aan; zakelijke klanten in andere EU-landen factureert u meestal met btw verlegd en met een ICP-opgaaf.

2021: 13.860 vestigingen, 2026: 18.555. Een verandering van +33,9% in Amsterdam.

11.805 vestigingen in horeca · 5,5% (landelijk 3,5%)

Horeca

Restaurants, cafés, lunchrooms en foodtrucks werken met dagomzet uit de kassa, inkoop van verse waren en vaak personeel. Belangrijk is de splitsing tussen 9% (eten, alcoholvrije dranken) en 21% (alcohol), en een kas die elke dag klopt.

Sinds 2021 kwamen er in Amsterdam 3.575 vestigingen bij (+43,4%).

Zzp’ers in Amsterdam

Het CBS telde in Amsterdam in 2024 ongeveer 87.600 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 76.300 (+14,8%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 24.000), cultuur, sport en recreatie (± 10.800) en gezondheids- en welzijnszorg (± 7.700).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 33.100
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 11.400
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 16.900
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Het mediane zzp-inkomen in Amsterdam ligt 14% onder het landelijke. Dan telt elke aftrekpost: zakelijke kosten, investeringen en de ondernemersaftrekken in de aangifte inkomstenbelasting.

Zo werken we met ondernemers in Amsterdam

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Amsterdam net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, AmsterdamVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Amsterdam in Noord-Holland

Amsterdam heeft 40,6% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Amsterdam onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Amsterdam?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Amsterdam. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Amsterdam?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Amsterdam op 1 januari 2026 216.360 bedrijfsvestigingen, ofwel 230 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (54.560), cultuur, sport en recreatie (23.585) en handel (20.175).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Amsterdam. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost boekhouding in Amsterdam?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Amsterdam?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.