Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Haarlemmermeer

Ondernemers in Haarlemmermeer regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Haarlemmermeer.

In het kort Ondernemers in Haarlemmermeer laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Haarlemmermeer telde op 1 januari 2026 27.020 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in vervoer en opslag en verhuur en overige zakelijke diensten. In 2024 waren er ongeveer 10.800 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Haarlemmermeer · cijfers: CBS

Kerncijfers HaarlemmermeerCBS
Bedrijfsvestigingen
27.020
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+25,0%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
10.800
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
162
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening21%
  2. handel15%
  3. bouw10%
  4. zorg8%
  5. overige zakelijke diensten7%

Wie onderneemt er in Haarlemmermeer?

In Haarlemmermeer tellen specialistische zakelijke diensten (5.540), handel (4.185) en bouwnijverheid (2.740) de meeste vestigingen. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel vervoer en opslag (6,1%, landelijk 2,8%), verhuur en overige zakelijke diensten (6,8%, landelijk 5,4%) en financiële dienstverlening (3,5%, landelijk 2,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 21.610 naar 27.020 (+25,0%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en handel van onroerend goed: van 355 naar 525.

Vestigingen in Haarlemmermeer per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten5.54020,5%20,8%+43,0%
Handel4.18515,5%12,9%+20,3%
Bouwnijverheid2.74010,1%10,5%+28,3%
Gezondheids- en welzijnszorg2.0707,7%10,6%+33,5%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.8306,8%5,4%+41,3%
Informatie en communicatie1.7156,3%5,3%+41,7%
Vervoer en opslag1.6606,1%2,8%+37,8%
Onderwijs1.4305,3%5,8%+26,5%
Overige dienstverlening1.3354,9%5,4%+21,9%
Cultuur, sport en recreatie1.0253,8%5,6%+23,5%
Financiële dienstverlening9503,5%2,8%−45,1%
Industrie7802,9%3,5%+14,7%
Horeca7752,9%3,5%+32,5%
Verhuur en handel van onroerend goed5251,9%1,7%+47,9%
Landbouw, bosbouw en visserij3751,4%3,1%+4,2%

aandeel in Haarlemmermeer landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

De sectoren die in Haarlemmermeer de toon zetten, hebben elk hun eigen aandachtspunten voor btw en boekhouding.

1.660 vestigingen in vervoer · 6,1% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

Koeriers, taxibedrijven, verhuizers en transporteurs hebben veel vaste lasten per voertuig en veel kleine bonnen onderweg. Een rittenregistratie, aparte kostenposten per voertuig en tijdige facturen per rit of per week houden de administratie overzichtelijk.

Sinds 2021 kwamen er in Haarlemmermeer 455 vestigingen bij (+37,8%).

1.830 vestigingen in overige zakelijke diensten · 6,8% (landelijk 5,4%)

Verhuur en overige zakelijke diensten

Onder deze sector vallen onder meer schoonmaak, beveiliging, uitzendwerk, reisbureaus en verhuur van spullen. Wie personeel heeft, krijgt naast de btw-aangifte ook met een loonadministratie te maken; contracten en gewerkte uren per opdrachtgever zijn dan de basis.

In Haarlemmermeer ging deze sector van 1.295 vestigingen in 2021 naar 1.830 in 2026 (+41,3%).

950 vestigingen in financiële diensten · 3,5% (landelijk 2,8%)

Financiële dienstverlening

Financiële dienstverleners hebben vaak omzet die vrijgesteld is van btw, zoals bemiddeling bij verzekeringen en kredieten. Daardoor is de btw op kosten niet of maar gedeeltelijk aftrekbaar; een heldere scheiding tussen vrijgestelde en belaste omzet is het startpunt.

In Haarlemmermeer ging deze sector van 1.730 vestigingen in 2021 naar 950 in 2026 (−45,1%). Let op: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Zzp’ers in Haarlemmermeer

In Haarlemmermeer hadden in 2024 ongeveer 10.800 mensen hun inkomen vooral uit werk als zzp’er. In 2019 waren dat er 8.800 (+22,7%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 2.300), bouwnijverheid (± 1.800) en handel (± 1.000).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 39.800
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.700
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 3.100
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Zit u met uw omzet onder de € 20.000 per jaar, kijk dan of de kleineondernemersregeling past. Dat scheelt aangiftes, maar u verliest de btw-aftrek op investeringen.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Haarlemmermeer

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Haarlemmermeer net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Eerst een gesprekPer video of telefoon, op een moment dat u past. U vertelt hoe uw administratie nu loopt; wij stellen een pakket voor.
  2. Alles op één plekFacturen met betaallink, bonnetjes via de app of WhatsApp en uw bankregels in één overzicht. Missen we iets, dan seinen we u op tijd in.
  3. Het boekhoudwerk gedaanOns vaste partnerkantoor verwerkt de administratie, doet elk kwartaal de btw-aangifte en na het jaar de jaarstukken en de aangifte.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Advies BV, HaarlemmermeerVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Adviestraject, 18 uur × € 95,00€ 1.710,00
Btw 21%€ 359,10
Totaal€ 2.069,10

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Haarlemmermeer in Noord-Holland

Haarlemmermeer heeft 5,1% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Haarlemmermeer onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Haarlemmermeer?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Haarlemmermeer. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Haarlemmermeer?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Haarlemmermeer op 1 januari 2026 27.020 bedrijfsvestigingen, ofwel 162 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (5.540), handel (4.185) en bouwnijverheid (2.740).

Ik heb een koeriers- of transportbedrijf in Haarlemmermeer. Wat moet ik vastleggen?

Uw ritten en facturen, brandstof en onderhoud per voertuig, en een sluitende rittenregistratie als u wilt aantonen dat u een bestelauto niet privé gebruikt. Voor vervoer naar het buitenland gelden eigen btw-regels; die nemen we mee in de kennismaking.

Wat kost boekhouding in Haarlemmermeer?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Haarlemmermeer?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.