Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Haarlem

Een boekhouder voor ondernemers in Haarlem, helemaal op afstand: we werken landelijk, overleggen via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor verzorgt uw administratie en aangiftes.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Haarlem, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Haarlem telde op 1 januari 2026 29.515 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en cultuur, sport en recreatie. In 2024 waren er ongeveer 13.700 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Haarlem · cijfers: CBS

Kerncijfers HaarlemCBS
Bedrijfsvestigingen
29.515
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+24,9%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
13.700
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
175
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening26%
  2. zorg11%
  3. handel10%
  4. bouw9%
  5. onderwijs8%

Wie onderneemt er in Haarlem?

De meeste vestigingen in Haarlem zitten in specialistische zakelijke diensten (7.565), gezondheids- en welzijnszorg (3.110) en handel (2.925). Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel informatie en communicatie (7,3%, landelijk 5,3%), cultuur, sport en recreatie (7,5%, landelijk 5,6%) en onderwijs (7,7%, landelijk 5,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 23.630 naar 29.515 (+24,9%), ongeveer gelijk met het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 525 naar 915.

Vestigingen in Haarlem per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten7.56525,6%20,8%+34,0%
Gezondheids- en welzijnszorg3.11010,5%10,6%+24,9%
Handel2.9259,9%12,9%+14,0%
Bouwnijverheid2.6258,9%10,5%+23,2%
Onderwijs2.2857,7%5,8%+35,2%
Cultuur, sport en recreatie2.2207,5%5,6%+15,3%
Informatie en communicatie2.1457,3%5,3%+33,6%
Verhuur en overige zakelijke diensten1.5655,3%5,4%+55,7%
Overige dienstverlening1.3104,4%5,4%+24,2%
Horeca1.1253,8%3,5%+32,4%
Vervoer en opslag9153,1%2,8%+74,3%
Industrie6652,3%3,5%+23,1%
Financiële dienstverlening5802,0%2,8%−53,2%
Verhuur en handel van onroerend goed3901,3%1,7%+34,5%
Landbouw, bosbouw en visserij400,1%3,1%–

aandeel in Haarlem landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Haarlem betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

2.145 vestigingen in ict en media · 7,3% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

In ICT en media zijn veel kosten digitaal en buitenlands: software-abonnementen, advertenties, hosting. Staat er geen Nederlandse btw op zo’n factuur, dan geeft u de verlegde btw zelf aan; zakelijke klanten in andere EU-landen factureert u meestal met btw verlegd en met een ICP-opgaaf.

Sinds 2021 kwamen er in Haarlem 540 vestigingen bij (+33,6%).

2.220 vestigingen in cultuur en sport · 7,5% (landelijk 5,6%)

Cultuur, sport en recreatie

In cultuur, sport en recreatie wisselt de omzet vaak per seizoen en per opdracht. Een vaste reservering voor belastingen, kosten per project en per soort dienst het juiste btw-tarief zorgen ervoor dat de aangifte geen verrassingen geeft.

Sinds 2021 kwamen er in Haarlem 295 vestigingen bij (+15,3%).

2.285 vestigingen in onderwijs · 7,7% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Zelfstandige docenten, trainers en instructeurs werken met lespakketten, losse lessen en soms subsidies of opleidingsbudgetten van klanten. Of er btw op de factuur moet, hangt af van het soort onderwijs en van een eventuele CRKBO-registratie.

2021: 1.690 vestigingen, 2026: 2.285. Een verandering van +35,2% in Haarlem.

Zzp’ers in Haarlem

Zo’n 13.700 inwoners van Haarlem waren in 2024 zzp’er als hoofdbron van inkomen. In 2019 waren dat er 11.200 (+22,3%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 3.800), bouwnijverheid (± 2.000) en gezondheids- en welzijnszorg (± 1.300).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 38.200
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 2.100
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 2.700
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Kleine omzet? Met de KOR (tot € 20.000 omzet per kalenderjaar) rekent u geen btw en doet u in de regel geen btw-aangifte; de btw op kosten trekt u dan ook niet af.
  • Het urencriterium (1.225 uur per jaar aan uw onderneming) bepaalt of u de ondernemersaftrekken krijgt. Noteer daarom ook uren voor acquisitie en administratie.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Haarlem

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Haarlem net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Vrijblijvend kennismakenBel, app of plan een video-afspraak. We nemen uw situatie door: rechtsvorm, omzet, branche en wat u zelf wilt blijven doen.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Aangiftes verzorgdIn de pakketten Eenmanszaak / zzp, Vof en BV verzorgt ons vaste partnerkantoor de btw-aangiftes en de jaarstukken.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, HaarlemVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Haarlem in Noord-Holland

Haarlem heeft 5,5% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Haarlem onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Haarlem?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Haarlem. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Haarlem?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Haarlem op 1 januari 2026 29.515 bedrijfsvestigingen, ofwel 175 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (7.565), gezondheids- en welzijnszorg (3.110) en handel (2.925).

Ik ben artiest of sportinstructeur in Haarlem. Wat moet ik bijhouden?

Al uw opdrachten en facturen, ook kleine, en uw kosten zoals materiaal, reizen en abonnementen. Het btw-tarief verschilt per soort dienst; dat leggen we per omzetsoort vast. Voor optredens in het buitenland gelden soms eigen regels.

Wat kost een boekhouder voor een eenmanszaak in Haarlem?

Onze prijzen zijn in heel Nederland gelijk. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw; Zelf doen (alleen de software) € 12,50 per maand, excl. btw. Voor een vof is het vanaf € 239 per maand, excl. btw, voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Haarlem?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.