Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Purmerend

Ondernemers in Purmerend regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Purmerend.

In het kort Ondernemers in Purmerend laten hun administratie en aangiftes verzorgen door het vaste partnerkantoor van BoekhoudSlim, met één aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Purmerend telde op 1 januari 2026 12.130 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in vervoer en opslag en overige dienstverlening. In 2024 waren er ongeveer 5.600 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Purmerend · cijfers: CBS

Kerncijfers PurmerendCBS
Bedrijfsvestigingen
12.130
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+54,9%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
5.600
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
126
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening18%
  2. handel14%
  3. bouw13%
  4. zorg11%
  5. persoonlijke dienstverlening7%

Wie onderneemt er in Purmerend?

Naar aantal vestigingen zijn specialistische zakelijke diensten (2.135), handel (1.700) en bouwnijverheid (1.525) de grootste sectoren in Purmerend. Vergeleken met heel Nederland is hier relatief veel vervoer en opslag (4,4%, landelijk 2,8%), overige dienstverlening (6,7%, landelijk 5,4%) en bouwnijverheid (12,6%, landelijk 10,5%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 7.830 naar 12.130 (+54,9%), sneller dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide vervoer en opslag: van 305 naar 535.

Vestigingen in Purmerend per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten2.13517,6%20,8%+73,6%
Handel1.70014,0%12,9%+34,4%
Bouwnijverheid1.52512,6%10,5%+63,1%
Gezondheids- en welzijnszorg1.29010,6%10,6%+56,4%
Overige dienstverlening8106,7%5,4%+42,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten7506,2%5,4%+70,5%
Onderwijs7356,1%5,8%+50,0%
Informatie en communicatie6155,1%5,3%+70,8%
Vervoer en opslag5354,4%2,8%+75,4%
Cultuur, sport en recreatie5154,2%5,6%+45,1%
Horeca4353,6%3,5%+67,3%
Industrie3953,3%3,5%+58,0%
Financiële dienstverlening2802,3%2,8%−30,9%
Landbouw, bosbouw en visserij1951,6%3,1%–
Verhuur en handel van onroerend goed1801,5%1,7%+80,0%

aandeel in Purmerend landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Purmerend betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

535 vestigingen in vervoer · 4,4% (landelijk 2,8%)

Vervoer en opslag

In vervoer en logistiek gaat het om ritten, brandstof, onderhoud en vaak een bestelauto of vrachtwagen op de balans. Wilt u aantonen dat een bestelauto niet privé wordt gebruikt, dan is een sluitende rittenregistratie nodig; voor vervoer over de grens gelden eigen btw-regels.

In Purmerend ging deze sector van 305 vestigingen in 2021 naar 535 in 2026 (+75,4%).

810 vestigingen in persoonlijke dienstverlening · 6,7% (landelijk 5,4%)

Overige dienstverlening

Salons en andere persoonlijke dienstverleners werken met afspraken, pinbetalingen en een kleine voorraad producten. In de kassa moet goed staan wat onder 9% valt, zoals knippen, en wat onder 21%, zoals de meeste behandelingen en verkochte producten.

2021: 570 vestigingen, 2026: 810. Een verandering van +42,1% in Purmerend.

1.525 vestigingen in bouw · 12,6% (landelijk 10,5%)

Bouwnijverheid

In de bouw is de verleggingsregeling dagelijkse praktijk. Werkt u als onderaannemer, dan factureert u zonder btw, met “btw verlegd” en het btw-nummer van de aannemer, en hoort die omzet in rubriek 1e. Voor particulieren rekent u gewoon btw; voor het arbeidsdeel van schilder- en stukadoorswerk aan woningen ouder dan twee jaar geldt 9%.

In Purmerend ging deze sector van 935 vestigingen in 2021 naar 1.525 in 2026 (+63,1%).

Zzp’ers in Purmerend

Het CBS telde in Purmerend in 2024 ongeveer 5.600 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 4.400 (+27,3%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in bouwnijverheid (± 1.100), specialistische zakelijke diensten (± 900) en handel (± 500).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 37.500
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.600
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.100
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Voor de zelfstandigenaftrek telt het urencriterium van 1.225 uur per jaar; een simpele urenregistratie voorkomt discussie.
  • Reserveer per kwartaal voor btw en inkomstenbelasting; met het btw-overzicht in de software ziet u vooraf wat er komt.

Zo werken we met ondernemers in Purmerend

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Purmerend net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Stukken digitaalEen foto van een bon is genoeg; bedrag en datum worden gelezen. Bankafschriften leest u in en betalingen worden aan facturen gekoppeld.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanKlant uit Purmerend (voorbeeld)Vervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Knippen en föhnen€ 42,00
Haarverzorgingsproduct€ 18,50
Btw 9%€ 3,78
Btw 21%€ 3,89
Totaal€ 68,17

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Purmerend in Noord-Holland

Purmerend heeft 2,3% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Purmerend onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Purmerend?

Ja, we werken voor ondernemers in heel Nederland, dus ook in Purmerend. Overleg gaat via WhatsApp, telefoon of een videogesprek, en het boekhoudwerk doet ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Purmerend?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Purmerend op 1 januari 2026 12.130 bedrijfsvestigingen, ofwel 126 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (2.135), handel (1.700) en bouwnijverheid (1.525).

Ik heb een koeriers- of transportbedrijf in Purmerend. Wat moet ik vastleggen?

Uw ritten en facturen, brandstof en onderhoud per voertuig, en een sluitende rittenregistratie als u wilt aantonen dat u een bestelauto niet privé gebruikt. Voor vervoer naar het buitenland gelden eigen btw-regels; die nemen we mee in de kennismaking.

Wat kost boekhouding in Purmerend?

Hetzelfde als overal: met de software zelf boeken kost € 12,50 per maand, excl. btw. Laat u alles doen, dan is het voor een eenmanszaak of zzp’er vanaf € 143 per maand, excl. btw, voor een vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en voor een BV vanaf € 300 per maand, excl. btw. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Purmerend?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.