Inloggen Kennismaken

Boekhouder voor ondernemers in Hilversum

Ondernemers in Hilversum regelen hun boekhouding bij ons op afstand: één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon of video, en ons vaste partnerkantoor voor de verwerking en de aangiftes. Landelijk werkend, ook voor Hilversum.

In het kort BoekhoudSlim verzorgt de boekhouding van zzp’ers, eenmanszaken, vof’s en kleine BV’s in Hilversum, landelijk en op afstand, met één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video. Hilversum telde op 1 januari 2026 16.360 bedrijfsvestigingen volgens het CBS, relatief veel in informatie en communicatie en onderwijs. In 2024 waren er ongeveer 7.700 zzp’ers. Het pakket Eenmanszaak / zzp kost vanaf € 143 per maand, excl. btw.

Landelijk werkend · ook voor Hilversum · cijfers: CBS

Kerncijfers HilversumCBS
Bedrijfsvestigingen
16.360
1 januari 2026
Groei sinds 2021
+20,5%
landelijk +24,1%
Zzp’ers
7.700
zzp als hoofdinkomen, 2024
Per 1.000 inwoners
173
landelijk 144
  1. zakelijke dienstverlening25%
  2. bouw10%
  3. zorg10%
  4. ICT en media10%
  5. handel10%

Wie onderneemt er in Hilversum?

De meeste vestigingen in Hilversum zitten in specialistische zakelijke diensten (4.065), bouwnijverheid (1.635) en gezondheids- en welzijnszorg (1.630). Wat Hilversum onderscheidt van het landelijke beeld: informatie en communicatie (9,8%, landelijk 5,3%), onderwijs (7,0%, landelijk 5,8%) en specialistische zakelijke diensten (24,8%, landelijk 20,8%). Tussen 1 januari 2021 en 2026 ging het aantal vestigingen van 13.580 naar 16.360 (+20,5%), langzamer dan het landelijke cijfer van +24,1%. Het hardst groeide verhuur en handel van onroerend goed: van 185 naar 265.

Vestigingen in Hilversum per sector, 1 januari 2026 (CBS 81575NED)
SectorAantalAandeelLandelijkSinds 2021
Specialistische zakelijke diensten4.06524,8%20,8%+29,9%
Bouwnijverheid1.63510,0%10,5%+21,6%
Gezondheids- en welzijnszorg1.63010,0%10,6%+33,1%
Informatie en communicatie1.6109,8%5,3%+28,8%
Handel1.6009,8%12,9%+15,5%
Onderwijs1.1507,0%5,8%+27,8%
Cultuur, sport en recreatie1.0656,5%5,6%+12,1%
Verhuur en overige zakelijke diensten9906,1%5,4%+36,6%
Overige dienstverlening7654,7%5,4%+15,0%
Horeca4853,0%3,5%+24,4%
Financiële dienstverlening4152,5%2,8%−50,9%
Industrie3252,0%3,5%+3,2%
Vervoer en opslag3001,8%2,8%+39,5%
Verhuur en handel van onroerend goed2651,6%1,7%+43,2%
Landbouw, bosbouw en visserij300,2%3,1%–

aandeel in Hilversum landelijk aandeel · gemarkeerd = sterker vertegenwoordigd dan landelijk

Financiële dienstverlening: deze daling zie je in heel Nederland (landelijk van 136.930 vestigingen in 2021 naar 73.220 in 2026), dus het is geen lokaal verschijnsel.

Wat dat betekent voor uw administratie

Wat de bedrijvigheid in Hilversum betekent voor de boekhouding, per sector op een rij.

1.610 vestigingen in ict en media · 9,8% (landelijk 5,3%)

Informatie en communicatie

In ICT en media zijn veel kosten digitaal en buitenlands: software-abonnementen, advertenties, hosting. Staat er geen Nederlandse btw op zo’n factuur, dan geeft u de verlegde btw zelf aan; zakelijke klanten in andere EU-landen factureert u meestal met btw verlegd en met een ICP-opgaaf.

Sinds 2021 kwamen er in Hilversum 360 vestigingen bij (+28,8%).

1.150 vestigingen in onderwijs · 7,0% (landelijk 5,8%)

Onderwijs

Zelfstandige docenten, trainers en instructeurs werken met lespakketten, losse lessen en soms subsidies of opleidingsbudgetten van klanten. Of er btw op de factuur moet, hangt af van het soort onderwijs en van een eventuele CRKBO-registratie.

Sinds 2021 kwamen er in Hilversum 250 vestigingen bij (+27,8%).

4.065 vestigingen in zakelijke dienstverlening · 24,8% (landelijk 20,8%)

Specialistische zakelijke diensten

Kennisbedrijven verkopen tijd en expertise. Dat maakt de administratie overzichtelijk, maar vraagt om discipline: uren bijhouden, op tijd factureren en betalingen opvolgen. Voor eenmanszaken tellen die uren ook mee voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar.

2021: 3.130 vestigingen, 2026: 4.065. Een verandering van +29,9% in Hilversum.

Zzp’ers in Hilversum

Het CBS telde in Hilversum in 2024 ongeveer 7.700 zelfstandigen zonder personeel met zzp als voornaamste inkomstenbron. In 2019 waren dat er 6.600 (+16,7%; landelijk +18,9%). De meeste zzp’ers werken in specialistische zakelijke diensten (± 1.900), bouwnijverheid (± 1.300) en informatie en communicatie (± 700).

Mediaan inkomen als zzp’er (2023)
€ 39.300
landelijk € 38.300
Zelfstandigen mét personeel (2024)
± 1.200
met loonadministratie
Directeur-grootaandeelhouders (2024)
± 1.700
ondernemer via een BV

Wat dit betekent voor uw administratie

  • Blijft uw omzet onder € 20.000 per jaar, dan kan de kleineondernemersregeling (KOR) interessant zijn: geen btw rekenen, maar ook geen btw aftrekken.
  • Houd uw uren bij: 1.225 uur per jaar is de grens voor het urencriterium, en zonder registratie is dat lastig aan te tonen.
  • Zet elke maand een vast deel opzij voor de btw en de inkomstenbelasting. Het kwartaaloverzicht in de software laat zien hoeveel btw eraan komt.

Zo werken we met ondernemers in Hilversum

BoekhoudSlim is landelijk en volledig online, en dat werkt in Hilversum net zo goed als overal. Uw vaste aanspreekpunt zit op WhatsApp, aan de telefoon of in een video-overleg, en ons vaste partnerkantoor doet het boekhoudwerk.

  1. Kennismaken op afstandEen kort videogesprek of telefoontje. We kijken naar uw rechtsvorm, uw branche en hoe u nu werkt.
  2. Aanleveren via app of WhatsAppBonnetjes fotograferen, bank koppelen of inlezen, facturen maken met betaallink. Ontbreekt er iets, dan vragen we het op.
  3. Deadlines bewaaktBtw per kwartaal en de jaarstukken worden verzorgd door ons vaste partnerkantoor; u krijgt vooraf te zien wat er wordt ingediend.

Hoe het werkt   Pakketten en prijzen

Factuur 2026-041Betaald
AanVoorbeeld Media, HilversumVervaldatum 21 okt 2026
Factuurregels
Website-onderhoud, kwartaal€ 870,00
Hosting en domein, 12 maanden€ 180,00
Btw 21%€ 220,50
Totaal€ 1.270,50

Gekoppeld aan bankregel van 22 okt

Voorbeeldfactuur met fictieve gegevens.

Hilversum in Noord-Holland

Hilversum heeft 3,1% van de 533.190 vestigingen in de provincie Noord-Holland. In de hele provincie is 66% van de vestigingen een eenmanszaak en heeft 80% één werkzame persoon. In de CBS-gebiedsindeling valt Hilversum onder KvK-regio Noordwest.

Boekhouder in de provincie Noord-Holland

Ook in Noord-Holland

Alle regio’s

Veelgestelde vragen

Werkt BoekhoudSlim ook voor ondernemers in Hilversum?

Ja. BoekhoudSlim werkt landelijk, ook voor ondernemers in Hilversum. U heeft één vast aanspreekpunt via WhatsApp, telefoon en video, en uw administratie wordt verzorgd door ons vaste partnerkantoor.

Hoeveel bedrijven zijn er in Hilversum?

Volgens het CBS (tabel 81575NED) telde Hilversum op 1 januari 2026 16.360 bedrijfsvestigingen, ofwel 173 per 1.000 inwoners (landelijk 144). De grootste sectoren zijn specialistische zakelijke diensten (4.065), bouwnijverheid (1.635) en gezondheids- en welzijnszorg (1.630).

Ik ben adviseur of consultant in Hilversum. Wat moet ik bijhouden?

Uw facturen, kosten en een urenregistratie. Die uren zijn belangrijk voor het urencriterium van 1.225 uur per jaar bij de zelfstandigenaftrek. Werkt u voor ondernemers in een ander EU-land, dan factureert u meestal met btw verlegd.

Gelden in Hilversum dezelfde prijzen als elders?

Ja. Zelf doen € 12,50 per maand, excl. btw, Eenmanszaak / zzp vanaf € 143 per maand, excl. btw, Vof vanaf € 239 per maand, excl. btw en BV vanaf € 300 per maand, excl. btw gelden landelijk; u betaalt in Hilversum dezelfde prijs als overal. Prijzen onder voorbehoud; de definitieve prijs volgt na een gratis kennismaking.

Bronnen

  • CBS StatLine 81575NED — Vestigingen van bedrijven; bedrijfstak, gemeente (2007 - 2026, bijgewerkt 20-4-2026)
  • CBS StatLine 86163NED — Zelfstandigen; inkomen, vermogen, regio (indeling 2025) (2007-2024, bijgewerkt 19-11-2025)
  • CBS StatLine 03759ned — Bevolking op 1 januari en gemiddeld; geslacht, leeftijd en regio (1988 - 2026, bijgewerkt 23-6-2026)
  • CBS StatLine 86247NED — Gebieden in Nederland 2026 (2026, bijgewerkt 14-7-2026)
  • CBS StatLine 81644NED — Vestigingen van bedrijven; grootte, rechtsvorm, bedrijfstak, regio (2010-2026, bijgewerkt 20-4-2026)

Cijfers opgehaald op 26-10-2026. Aantallen zelfstandigen rondt het CBS af op honderdtallen. Licentie CC BY 4.0. Dit is algemene informatie, geen persoonlijk belastingadvies.

Kennismaken vanuit Hilversum?

Vertel hoe uw administratie er nu voor staat. We plannen een videogesprek of bellen u, en kijken welk pakket past. Vrijblijvend.